aktualizováno 13. 4. 2023

Vedení pošty zřízení poboček Partner odmítá

Rušení poboček pošty na největších sídlištích v Českém Krumlově, na Plešivci a Míru, je nezvratné. Takový je závěr jednání starosty Alexandra Nográdyho a místostarosty Dalibora Uhlíře se zástupci pošty, kteří jakékoli náměty na udržení poštovních služeb v uvedených lokalitách zamítli.

S několika návrhy přišlo vedení města Český Krumlov, aby odvrátilo konec poštovních služeb na sídlištích Mír a Plešivec, kde mají pobočky pošty ke konci června skončit. „Podařilo se nám se zástupci pošty sjednat schůzku dříve než za tři týdny, kdy se původně měla uskutečnit. Z jejího výsledku jsme ale bohužel zklamaní a rozčarovaní. Nabídli jsme několik možností, jak pošty pro občany udržet, zástupci pošty ale na žádnou z nich nepřistoupili,“ říká starosta Alexandr Nogrády.

O pošty Partner, na jejichž provozu a nákladech se podílí pošta s dalším smluvním partnerem, nemá vedení pošty zájem. A komerční model pošty Partner+ je zase pro město naprosto nevýhodný. Tento model spočívá v tom, že by veškeré náklady spojené s provozem pošty hradilo město samo ze svého rozpočtu. Pro jednu pobočku na sídlišti se jedná o cca dva miliony korun ročně (poplatek České poště za služby v řádech několika desítek tisíc korun měsíčně, náklady na mzdy, energie atd.).

Dle zákona musí být ve městech s počtem obyvatel nad 2500 pošta v docházkové vzdálenosti tří kilometrů. Pro Český Krumlov to znamená, že zde stačí jediná hlavní pošta v centru města na Latránu. 

„Zástupci pošty nám sdělili, že chtějí tuto poštu v centru rozšířit o další přepážky, ale i personálně. My se teď budeme zabývat zejména tím, jak občanům usnadnit přístup k této poště,“ dodává starosta. Nejbližší autobusová zastávka je na Špičáku a pro auta pak parkoviště P2 Pod poštou.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: