aktualizováno 15. 1. 2021

V pátek 15. ledna jednal krizový štáb

Vznik očkovacího centra v Českém Krumlově byl hlavním tématem páteční schůze Krizového štábu ORP Český Krumlov.

Očkovací centrum by mělo vzniknout během cca tří týdnů. Po dohodě starosty města Dalibora Cardy a hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby by pravděpodobně mělo být situováno ve sportovní hale na Chvalšinské ulici, konečné rozhodnutí nicméně padne během příštího týdne.

„V současné chvíli vrcholí přípravné práce, pracovní týmy připravují zázemí vnitřních prostor i logistiku a naváděcí systém pro parkování. Kapacitně centrum obslouží 500 až 650 lidí denně, otevřeno by mělo být 12 hodin denně. Jedná se nicméně o předběžné plány,“ uvádí starosta Dalibor Carda. O přesném termínu otevření centra s podrobnějšími informacemi o jeho provozu bude město informovat.

Očkování probíhá v současné době i v Sociálních službách SOVY, v odlehčovací službě Za Soudem je aktuálně naočkováno sedm klientů a dva zaměstnanci. Další klienti a pečovatelé budou očkováni na začátku února.

Pro seniory zřídilo město Český Krumlov telefonní linku (po–čt 8–14 hod., pá 8–12 hod., tel. č. 778 711 847, 724 266 228), na které budou pracovníci Odboru sociálních věcí a zdravotnictví k dispozici pro případnou pomoc při vyplňování registračního formuláře na očkování.

Do pomoci krajské hygienické stanici s trasování kontaktů osob nakažených koronavirem jsou opět od nového roku zapojeni někteří zaměstnanci českokrumlovského městského úřadu.

Tématem diskuze bylo i uzavření dvou mateřských škol, kde se potvrdily pozitivní případy covid-19. Dále se také krizový štáb zabýval uzavřením hraničních přechodů s Rakouskem.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: