aktualizováno 23. 11. 2023

V době stávky mohou děti využít náhradní program

Všechny českokrumlovské základní a mateřské školy podporují pondělní stávku. Na třech ze čtyř ZŠ a šesti ze sedmi MŠ bude provoz omezen. Vedení města pomohlo zajistit náhradní program pro děti.

„Naprosto respektujeme rozhodnutí zapojení ZŠ a MŠ do stávky, ale zároveň si uvědomujeme, že to může některým rodičům způsobit problémy se zaopatřením dětí. Pro ně jsme připravili náhradní program, kde o děti v době výuky bude postaráno,“ říká starosta Alexandr Nogrády.

Využít nabídky náhradního programu mohou jen rodiče, kteří nemají jinou možnost, jak děti v den stávky obstarat. Kapacity náhradního programu jsou totiž velmi omezené.

Děti z mateřských škol se mohou zúčastnit programu v MŠ Plešivec II, kde bude zajištěna péče pro 56 dětí v době od 7.00 do 16.00 hodin.

Pro děti z 1. až 3. tříd základních škol bude uspořádán program v Boudě (Centrum pro pomoc dětem a mládeži, T. G. Masaryka 114), který bude probíhat v době od 8.00 do 16.00 hodin. Přihlásit se sem může 25 dětí.

DŮLEŽITÉ

  • Děti na náhradní program je nutné přihlásit na Odboru školství, sportu a péče o dítě.
  • Kontakt: V. Hlavenková, 380 766 413, vladimira.hlavenkova@ckrumlov.cz.
  • V emailu je nutné uvést jméno a příjmení dítěte, datum jeho narození, kontakt na rodiče a o jaký ze dvou náhradních programů máte zájem.
  • S sebou děti musí mít svačiny, oběd budou mít zajištěný ve formě bagety.

Účast dětí je zdarma, registrace je možná do naplnění kapacit, nejdéle však do 24. 11. 2023 do 13.00 hodin.
V případě účasti na akci v Boudě je nutné, aby dítě přišlo s vyplněnou přiloženou žádostí - ke stažení zde.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: