aktualizováno 14. 4. 2022

Na Latránu otevřel nový koloniál U Zámku

Na místě bývalé prodejny Coop, která ukončila loni v listopadu provoz, vznikl nový obchod s potravinami a doplňkovým sortimentem. Zákazníci se mohou těšit hlavně na lokální a bio produkty a také otevírací dobu sedm dní v týdnu.

Téměř půl roku uzavřenou prodejnu v centru Českého Krumlova opět zaplnilo zboží nejrůznějšího druhu. Zákazníci v novém koloniálu U Zámku najdou zejména místní produkty dovezené od výrobců z blízkého okolí. Nový nájemce společnost Coffee Leaf s.r.o. se zaměřuje na výrobky zdravé výživy a je dovozcem biopotravin, v nabídce budou ale i základní potraviny denní potřeby.

Koloniál se nachází na exkluzivní a velmi frekventované adrese Latrán 55. „Budeme se snažit primárně naplňovat potřeby místních obyvatel. Naším cílem je najít soulad v sortimentu, který je základní nejen pro občany, ale také návštěvníky města a podnikatele v centru Českého Krumlova.  Nabídka sortimentu a služeb bude postupně doplňována podle vývoje poptávky,“ popisuje Monika Jindrová ze společnosti Coffee Leaf.

Součástí prodejny je i malá pekárna a cukrárna s čerstvými produkty. Pečivo dodává místní pekárna Krumlovský kvásek, která se specializuje na kváskové a jiné řemeslné pečivo. V nabídce je i výběrová káva nebo čerstvé fresh džusy, které si zákazníci mohou vychutnat přímo na místě v malé klidové zóně, která je součástí prodejny. Produkty sem dodávají i další výrobci z okolí. K dostání tu jsou například produkty z Bio farmy Olešná, z Foitl řeznictví a uzenářství, farem Doňov a Vlkov nebo minimlékárny Mláka. Dalším stěžejním dodavatelem koloniálu U Zámku je firma Back 2 Nature, která se specializuje nejen na bio potraviny a zdravou výživu, ale i na eko drogerii.

Dům na Latránu, v němž sídlí prodejna, vlastní městská společnost Českokrumlovský rozvojový fond. „V prostorech jsme rozhodně chtěli udržet prodejnu potravin, po odchodu Jednoty jsme proto hledali vhodného nájemce, který by byl schopen tato kritéria naplnit,“ uvádí ředitelka ČKRF Věra Sládková a dodává: „V provozovně proběhly úpravy zázemí a prodejního prostoru, který se rozprostírá na 95 metrech čtverečních. Přehledný a jednoduchý interiér poskytuje dostatečný komfort nakupujícím.

Společnost Coffee Leaf už v Českém Krumlově provozuje kavárnu, není tak v krumlovském prostředí nováčkem. Inspiraci pro otevření koloniálu U Zámku provozovatelé hledali u podobných konceptů v historických částech zejména v Rakousku a Itálii. V budoucích letech by prodejna mohla být propojena s klášterními zahradami, se kterými sousedí. Vzniknul by tak venkovní prostor s možností nabídky kávy a domácích cukrářských produktů.

Koloniál U Zámku, zdroj: oKSKoloniál U Zámku, zdroj: oKSKoloniál U Zámku, zdroj: oKSKoloniál U Zámku, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: