aktualizováno 15. 7. 2022

Úpravy Městského parku

V rámci údržby Městského parku se každoročně provedou drobné i větší úpravy v závislosti na stavu objektu. Letošní údržba se týká zejména pomníků s celkovými výdaji cca 132 tisíc korun.

V loňském roce se opravy v Městském parku týkaly hlavně cestního systému, které stály zhruba 443 tisíc korun. Letos se město zaměřilo na opravu Památníku bojů a vítězství nad fašismem a pomníku Friedricha Ludwiga Jahna.

V květnu letošního roku proběhla oprava Památníku bojů a vítězství nad fašismem. „Památník byl ve velmi špatném stavu, ulamovaly se části podkladových dlaždic a pískovcový obklad byl již zašlý. Proto bylo nutné odstranit degradované spáry spolu s rozlámanými obkladovými dlaždicemi. Dále proběhlo chemické vyčištění stávajícího pískovcového obkladu a valounových dlaždic. Zlikvidovala se koroze a došlo k doplnění a montáži pískovcového obkladu. Tmelením a spárováním se připevnila soklová část, a nakonec se provedla plošná konzervace,“ uvádí místostarosta Českého Krumlova Josef Hermann.

Památník byl do parku umístěn na konci 80. let a od té doby neprošel žádnými významnějšími opravami. Celkové výdaje za opravu činily téměř 57 tisíc korun.

Dojde také k obnově pomníku Friedricha Ludwiga Jahna, někdejšího pruského pedagoga a zakladatele německého tělocvičného hnutí, který byl přezdíván jako Otec tělocviku.

Současný kamenný pomník bude osazen tabulí s reliéfem hlavy F. L. Jahna z imitace bronzu. Kámen u paty pomníku s popisem bude ošetřen a bude obnoveno jeho písmo. Celkové výdaje na revitalizaci tohoto pomníku vyšly na téměř 76 tisíc korun, přičemž 70 % z celkové částky je hrazeno z dotačního programu Jihočeského kraje na podporu kulturního dědictví,“ dodává Hermann

Minulý rok se opravovaly mlatové cesty a doplnila se dlažba u laviček a na kruhovém prostranství okolo altánu. Úprava mlatových cest vyšla zhruba na 337 tisíc a doplnění dlažby spolu s dodávkami materiálu na 106,5 tisíce korun.

úpravy Městský park, zdroj: oKSúpravy Městský park, zdroj: oKSúpravy Městský park, zdroj: oKSúpravy Městský park, zdroj: oKSúpravy Městský park, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: