aktualizováno 20. 4. 2021

Tříděním elektra šetříme zdroje

Elektrospotřebiče obsahují spoustu materiálů pocházejících z neobnovitelných zdrojů, jejichž těžbou je zatěžováno životní prostředí. Významnou úlevu přináší však správná recyklace těchto výrobků.

Díky tomu, že uvedený odpad nekončí v běžném kontejneru, šetříme zdroje – ropu, železnou rudu, ale i elektřinu. Recyklací elektrospotřebičů se daří k opakovanému použití získávat pro novou výrobu nutné kovy, např. měď a hliník. Snižuje se okyselování prostředí i produkce skleníkových plynů.

Jak jsme na tom se tříděním u nás? V Českém Krumlově jsme v loňském roce vytřídili 79,35 tun elektroodpadu, 64,12 tun v roce 2019 a v roce 2018 70,49 tun.

Všem, kterým není příroda lhostejná a tříděním elektrozařízení pozitivně přispívají k ochraně životního prostředí, patří obrovský dík. Nezapomeňme, každý kus vytříděného elektra se počítá!

Kde najdete kontejnery na elektro?

Kontejnery na elektroodpad si můžete zobrazit v mapě pro veřejnost, která je součástí geoportálu města. Zobrazí se body se všemi typy odpadového hospodářství. Vybraný typ si můžete zvýraznit – v menu Hledat vybereme téma Odpady a ze seznamu typů vybereme požadovaný typ, např. Kontejner na elektro. Po kliknutí na Hledat se zvolený typ zvýrazní v mapě modrou kapkou. Pro detaily kontejneru si můžete mapu přiblížit, aby se zobrazila ikona kontejneru, na kterou už lze kliknout pro další detaily.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: