aktualizováno 16. 2. 2024

Teenageři budou mít sportovní vyžití na sídlišti Mír

„Dlouhodobě pracujeme na tom, aby děti a mládež měly k dispozici dostatek míst, kde mohou smysluplně a aktivně trávit svůj volný čas,“ říká místostarosta Dalibor Uhlíř. „V loňském roce jsme proto zrekonstruovali dětské hřiště na Plešivci a ve Vyšném u azylového domu. Nové workoutové prvky byly instalovány v městském parku, rozšířil se také skatepark ve Fialkové ulici,“ doplňuje.

V letošním roce město podalo žádost o dotaci na rekonstrukci oplocení víceúčelového hřiště v Lipové ulici na sídlišti Mír. Pokud se svou žádostí město uspěje, tak investice za téměř 600 tis. Kč promění 25 let staré hřiště v moderní a hojně navštěvované sportoviště. Z celkových nákladů by zhruba 350 tis. Kč měla pokrýt dotace z programu MVČR, zbytek dofinancuje město z rozpočtu. Oprava oplocení je plánovaná od srpna do listopadu 2024.

V první řadě je nutné demontovat stávající oplocení. To nové bude jednak po celé délce hřiště tvořeno mantinely z lepších materiálů odolných proti vandalismu, jednak v něm budou přímo integrované fotbalové branky a basketbalové koše a nově budou mantinely po všech čtyřech stranách hřiště osazeny 3 m vysokou sítí. Současně má město v plánu z vlastních prostředků financovat výměnu pryžového povrchu za moderní povrch z materiálu Porplastic.

Zrekonstruované hřiště bude využitelné nejen pro basketbal, fotbal, futsal, malou kopanou, streetball a vybíjenou, ale nově i pro florbal a hokej (v zimní sezóně jej bude možné „napustit“ vodou a vytvořit zde ledovou plochu).

víceúčelové hřiště v Lipové ulici na sídlišti Mír, zdroj: oKS

 

Parkourové hřiště

Pokud město uspěje se svou žádostí o dotaci na Ministerstvu pro místní rozvoj, hned vedle výše uvedeného víceúčelového hřiště by v následujícím roce mělo vzniknout také parkourové hřiště, které ocení především náctiletá mládež. „Pro teenagery nejsou běžná dětská hřiště příliš zajímavá. V dnešní době se začíná ve světě i v České republice rozvíjet disciplína, která tyto mladé lidi spojuje, a tím je parkour. Základem parkouru je dostat se přes překážky z bodu A do bodu B bezpečně, plynule a efektivně za použití vlastního těla,“ přibližuje místostarosta Dalibor Uhlíř.

Na parkourové hřiště o velikosti 20 x 24 m by mělo být instalováno zhruba 30 prvků. Tím zde bude pro mládež vytvořen prostor, kde budou moci rozvíjet své sportovní dovednosti. Umění parkouru v sobě zahrnuje prvky lezení, akrobacie, techniky křížového tréninku a celé řady dalších sportů. „Navíc se jedná o velmi levný sport, nepotřebujete k němu totiž žádné speciální náčiní, pouze sportovní oblečení a dobrou náladu,“ uzavírá Dalibor Uhlíř. Investice zhruba 4,5 mil. Kč do parkourového hřiště by měla být pokryta dotačními prostředky z 50 %, vlastní podíl bude uhrazen z rozpočtu města.

Parkourové hřiště, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: