aktualizováno 9. 2. 2024

Tazatelé ČSÚ možná zavítají i k vám

Právě v těchto dnech (od 3. února až do 23. června) probíhá po celé České republice šetření Českého statistického úřadu na téma „Životní podmínky 2024“.

To se provádí každoročně již od roku 2005.  „Český statistický úřad zjišťuje údaje o finanční situaci různých typů domácností, nákladech na bydlení a jeho kvalitě, vybavenosti bytů, ale také o zdravotních, pracovních a materiálních podmínkách domácností a jejich jednotlivých členů,“ uvádí Táňa Dvornáková, vedoucí oddělení sociálních šetření ČSÚ.

Český statistický úřad vytvořil na základě náhodného výběru počítačem seznam téměř 11,5 tis. českých domácností, na ně se s otázkami obrátí speciálně vyškolení tazatelé. Jistě zavítají také na Českokrumlovsko. Do šetření budou zahrnuty ty osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště.

Terénní pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat oficiálním průkazem tazatele a zároveň průkazem zaměstnance ČSÚ nebo dokladem totožnosti. Totožnost tazatele je možné ověřit na webových stránkách ČSÚ. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna.

„Aktivní účast občanů na tomto významném statistickém šetření a jejich ochota spolupracovat s ČSÚ je nesmírně důležitá,“ říká starosta Alexandr Nogrády. „Řadu informací o sociální situaci domácností v České republice nelze zjistit žádným jiným způsobem,“ doplňuje.

Výsledky šetření za rok 2023 představí odborníci z ČSÚ na tiskové konferenci 29. února 2024. Mimo jiné se z nich dozvíme, jaká je výše příjmů českých domácností, jaké jsou jejich výdaje nebo jaká je v Česku míra ohrožení příjmovou chudobou a výše materiální a sociální deprivace.

Výsledky za rok 2022 jsou zveřejněny na webu ČSÚ a k dispozici je rovněž prezentace z loňské tiskové konference.

sběr dat, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: