aktualizováno 31. 12. 2013

Městský prapor (vlajka)

aktualizováno 14. prosince 2009

 

Vlajka města - vodoznak (malý)Grafická podoba městského praporu vychází z barev platného historického městského znaku, jehož poslední podoba je dána znakovým privilegiem Kristiána I. z Eggenbergu, které vydal 15. dubna 1671. Prapor tvoří tři vodorovné pruhy v poměru 1 : 4 : 1. Uprostřed bílého pruhu je červená růže se žlutým semeníkem a zelenými kališními lístky. Poměr šířky a délky praporu je 2 : 3. Velikost středové růže se doporučuje používat o průměru jedné poloviny nebo dvou třetin šířky vlajky. 

Autorem návrhu praporu je akademický malíř Tomáš Baran z Českého Krumlova. 

 

Zákon č. 128/2000 Sb., o obcích

Na základě § 34a zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, užívá město Český Krumlov znak a vlajku.
Vlajku udělil městu Český Krumlov dne 14. června 2001 předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Václav Klaus svým rozhodnutím č. 62.

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: