aktualizováno 6. 12. 2021

Logo města Český Krumlov

aktualizováno 13.05.2020


Logo Český Krumlov 2020_vodotisk_VZORLogo města Český Krumlov je tvořeno třemi lomenými oblouky, evokující tři krumlovské vstupní brány, v širším smyslu lze motiv chápat i jako siluety domů. Ty jsou usazeny na zakřivenou základnu, která metaforicky odkazuje na meandr řeky Vltavy, anebo také na zvlněný charakter terénu, na němž je město postaveno. Celková kompozice může také připomínat stylizovanou královskou korunu, což lze vnímat jako odkaz na historický význam města, v němž měl své državy císařský rod Habsburků a řada významných aristokratů.

Text „Český Krumlov“ je vysázen písmem Solpera Book, vytvořeným Janem Solperou. Písmo bylo použito pro text v logu a je zároveň korporátním písmem města Český Krumlov.

Autorem loga je Mgr. Zbyněk Srb, Grafické studio DESOX České Budějovice.

Logo města Český Krumlov je zapsáno jako ochranná známka u Úřadu průmyslového vlastnictví.

Jedinou používanou variantou je logo s doprovodným textem „Český Krumlov“.

Logo města mohou bez projednání v Radě města Český Krumlov užívat město Český Krumlov a jím zřízené nebo založené organizační složky a právnické osoby, a to bezplatně.

Ostatní právnické nebo fyzické osoby mohou užívat logo města pouze po předchozím písemném souhlasu rady města za podmínek uvedených v Pravidlech užívání loga města Český Krumlov.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: