aktualizováno 24. 8. 2023

Střípky z jednání rady města 21. srpna

Rada města Český Krumlov na svém posledním srpnovém zasedání projednala mimo jiné tyto záležitosti:

Na náměstí Svornosti odstartuje závod Okolo jižních Čech

V sobotu 9. září odstartuje z náměstí Svornosti 3. etapa cyklistického závodu Okolo jižních Čech. Jak již samotný název napovídá, závod cyklisty zavede postupně ve 4 etapách do několika jihočeských měst – Třeboně, Milevska, Českých Velenic, Studené, Českého Krumlova, Javorníku, Českých Budějovic a Jindřichova Hradce. Trasa závodu měří bezmála 600 km, jedná se tak o nejdelší etapový závod v silniční cyklistice v České republice. Na závodníky čeká nelehký terén, například na Šumavě bude stoupání delší než tři kilometry.

V Českém Krumlově závod odstartuje v pravé poledne, pro diváky bude ale již od 10.00 hodin připraven doprovodný program. Těšit se mohou na tombolu – při zakoupení nápoje nebo občerstvení u označeného stánku obdrží slosovatelné kupóny. Losovat se bude o cyklistický dres, kvalitní cyklistickou přilbu a sportovní batoh.

Během tohoto dne je třeba počítat také s omezením dopravy při průjezdu pelotonu. Křižovatky budou zajištěny organizátory akce, kteří krátce před průjezdem pelotonu zastaví provoz a po jeho odjetí ho opět uvolní, omezení mělo být opravdu jen v řádech minut. Součástí pelotonu budou i policisté na motorkách.

 

Připravovaná výstava Udržitelnost a civilizace

Rada města souhlasila s realizací exteriérové výstavy „Udržitelnost a civilizace“, která by měla proběhnout v termínu 12. – 31. 7. 2024 na náplavce v Českém Krumlově.

Projekt představuje třetí výstavu z autorského cyklu profesora Miroslava Bárty, volně tak navazuje na předchozí výstavy „Voda a civilizace“ a „Energie a civilizace“, které se v Českém Krumlově uskutečnily v letech 2020 a 2022.

Výstava „Udržitelnost a civilizace“ měla svou premiéru v letošním roce v Praze Na Kampě. Její hlavní myšlenkou je, že naše civilizace jako doposud první nedokáže většinu toho, co vyrobí, vrátit zpět do přírody nebo recyklovat. V jednotlivých panelech pracuje s pojmy, jako jsou oběhová ekonomika, recyklace uměle vyrobených materiálů. Soustředí se na koncepty udržitelnosti, roli přírodních materiálů a získávání čisté energie. Prezentuje technologický pokrok v těchto oblastech, ukazuje pozitivní příklady s cílem přispět ke změně myšlení a chování veřejnosti.

 

Krumlovské kroužkobraní

V pondělí 4. září tradičně proběhne v Městském parku Krumlovské kroužkobraní. Jedná se o zábavné odpoledne pro děti a mládež spojené s prezentací nabídky volnočasových aktivit v Českém Krumlově. Začátek akce je v 15.00 hodin.

 

Střednědobý výhled rozpočtu města Český Krumlov 2024–2026

Na webu města je k dispozici Střednědobý výhled rozpočtu 2024–2026: www.ckrumlov.cz/rozpocet.

Střednědobý výhled rozpočtu je pomocným nástrojem územního samosprávného celku sloužícím pro střednědobé finanční plánování rozvoje jeho hospodářství, vychází se z něj při zpracování ročního rozpočtu a jeho zpracování je pro obce a města povinné. Střednědobý výhled rozpočtu se sestavuje zpravidla na 2 až 5 let následujících po roce, na který se sestavuje roční rozpočet. Český Krumlov má aktuálně platný výhled na roky 2022 až 2024, proto bylo nyní nutné přikročit ke zpracování výhledu alespoň do roku 2026.

Výhled rozpočtu je stále nutné brát jako odhad budoucí situace. Poslední roky nás totiž naučily, že jakékoliv i kvalifikované odhady, třeba i na základě predikcí institucí jako Ministerstvo financí ČR, Svaz měst a obcí apod. mohou vzít rychle za své, připomeňme situaci kolem covidu se souvisejícím propadem příjmů, či bezprecedentní nárůst cen, které zapříčinily růst výdajů, a to nejen u energií.

Aktuálně zpracovaný dokument zachovává tradičně princip opatrnosti, který je při rozpočtové tvorbě města Český Krumlov dodržován. A to nejen proto, že je to obecně vhodné při práci s veřejnými prostředky, ale také z důvodu, že rozpočet Českého Krumlova vždy využívá veškeré dostupné finanční prostředky města.

Podklady pro zpracování střednědobého výhledu rozpočtu 2024–2026 byly například skutečná plnění rozpočtu v letech 2020–2022 a části roku 2023, uzavřené smluvní vztahy nebo predikce ČNB, MF a dalších institucí zejména o vývoji daňových příjmů a inflace.

Připomínky k návrhu Střednědobého výhledu rozpočtu mohou občané města uplatnit buď písemně na podatelnu Městského úřadu Český Krumlov, Kaplická 439, nebo ústně na zasedání zastupitelstva, na kterém bude návrh projednáván (dne 31. 8. 2023).

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: