aktualizováno 4. 3. 2024

Strážníci zadrželi řidiče, který byl pod vlivem omamných látek 

Minulý pátek 1. března ve večerních hodinách zaznamenala hlídka Městské policie Český Krumlov na sídlišti Plešivec nebezpečně jedoucí vozidlo. Hlídka rychle zareagovala a zablokovala vozidlo za pomoci výstražného zařízení, protože měla podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek, které by negativně ovlivňovaly jeho schopnost řídit.

Po komunikaci s řidičem se podezření strážníků potvrdilo, na místo byla proto okamžitě přivolána hlídka Policie České republiky. Test provedený policií potvrdil přítomnost omamných a psychotropních látek v těle řidiče a zároveň vyloučil možnost požití alkoholu. Navíc se ukázalo, že řidič vozidla není držitelem řidičského průkazu. Celá záležitost byla předána policii k dalším opatřením a řešení situace.

Tento případ bohužel potvrzuje, že problém řízení motorového vozidla pod vlivem návykových látek zůstává aktuální a vyžaduje neustálou pozornost a opatření ze strany bezpečnostních složek.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: