aktualizováno 24. 4. 2023

Místní dny pro klima a energii nabídnou prohlídku dotřiďovací linky nebo čistírny odpadních vod

Klimaticko-energetické vzdělávací programy pro školy i veřejnost, besedy k tématu změny klimatu, konzultace s odborníky na energetiku a mnohé další akce přináší Místní dny pro klima a energii, které právě startují v Českém Krumlově a potrvají do poloviny května.

Podobně jako v loňském roce organizuje v dubnu a květnu město Český Krumlov ve spolupráci s dalšími organizacemi tzv. Místní dny pro klima a energii. Tento osvětový program vychází z Paktu starostů pro udržitelnou energii a klima, nejrozsáhlejší světové iniciativy v oblasti klimatu a energetiky měst a obcí, ke které se Český Krumlov připojil před dvěma lety.

„Místní dny nabídnou vzdělávací programy, besedy, osvětové akce včetně konzultací se specialisty na adaptační opatření na změnu klimatu v našem městě, energeticky úsporná opatření, komunitní energetiku, fotovoltaické elektrárny, akumulaci el. energie a dotační možnosti s tím spojené,“ shrnuje Jan Kastl, klimaticko-energetický manažer, který působí na českokrumlovském městském úřadu.

Veřejnosti se tak například otevře provoz čistírny odpadních vod (4. 5.), nebo dotřiďovací linka na sběrném dvoře (25. 4.), kde jsou připraveny komentované prohlídky. Místa na prohlídkách jsou omezená, je potřeba si je rezervovat na webu.

Ohledně obnovitelných zdrojů a energetických úspor se mohou zájemci přijít informovat na besedu s odborníky z Energy Centre ČB. Beseda se bude konat 25. 4. v budově městského úřadu v Kaplické ul. Ve vestibulu úřadu je také do konce dubna k vidění výstava prací žáků ZŠ Za Nádražím, kteří výtvarně zpracovali, jak si představují adaptační opatření ve městě.

Už tuto sobotu 22. 4. se na Den Země uskuteční tradiční společný úklid města, kterého se mohou zúčastnit všichni obyvatelé, kterým není lhostejné prostředí, ve kterém žijí. Účastníci se mohou přihlašovat na e-mailu vlasta.horakova@ckrumlov.cz.

Jak nakládat s odpady, jak správně třídit a co se vůbec děje s odpadem vysvětlí hravou formou pro malé i velké vzdělávací program Tonda obal na cestách, se kterým 13. 5. přijede do Městského parku společnost EKO-KOM. Rodinné odpoledne se také zaměří na ochranu životního prostředí i udržitelnou mobilitu, zájemci si budou moci vyzkoušet elektrokoloběžky a elektrokola.

Poukázat na trvale udržitelné zemědělství a vyjádřit podporu pěstitelům v rozvojových zemích je smyslem Férové snídaně, která se uskuteční v sobotu dopoledne 13. 5. taktéž v Městském parku.

Kompletní program s podrobnými informacemi je k dispozici na https://secap.ckrumlov.cz/cz/aktuality/.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: