aktualizováno 29. 5. 2024

Slunečníky a stromy oživily prostor náměstí Svornosti

Stín a zeleň na náměstí Svornosti jsou v Českém Krumlově dlouholetým veřejným tématem. Projekt na zastínění náměstí si také v minulosti odhlasovali obyvatelé v participativním rozpočtu. Na rozpálené dlažbě se totiž v létě nedalo dlouho vydržet a náměstí citelně chyběla zeleň, která by historický prostor oživila.

To se nyní změnilo, před začátkem letní sezony sem k lavičkám přibyly slunečníky a květináče se vzrostlými stromy. „Toto moderní vybavení proměnilo tvář historického náměstí, dodalo mu na útulnosti,“ vítá proměnu starosta Alexandr Nogrády.

Slunečníky a stromy oživily prostor náměstí Svornosti, zdroj: oKS (1/6)Slunečníky a stromy oživily prostor náměstí Svornosti, zdroj: oKS (2/6)Slunečníky a stromy oživily prostor náměstí Svornosti, zdroj: oKS (3/6)Slunečníky a stromy oživily prostor náměstí Svornosti, zdroj: oKS (4/6)Slunečníky a stromy oživily prostor náměstí Svornosti, zdroj: oKS (5/6)Slunečníky a stromy oživily prostor náměstí Svornosti, zdroj: oKS (6/6)

Na náměstí si mohou lidé zpříjemnit čas posezením na devíti nových lavičkách, stín zde zajišťuje devět nových slunečníků. Příjemnou atmosféru dotváří 6 květináčů s květinami a stromy.

Prvky na náměstí jsou součástí nového městského mobiliáře, který připravilo minulé vedení radnice. Na etapy jsou v centru města umisťovány nové lavičky, odpadkové koše či stojany na kola. Tento mobiliář je navřen v nadčasovém jednotném vzhledu z dílny designéra Karla Matějky.

Oblíbeným novým prvkem, nabízejícím příjemný relax u řeky, jsou dřevěné paluby na Ostrově a na náplavce u Hradební ulice, jejichž autorem je architekt Ondřej Busta. 

Nový městský mobiliář byl pořízen za celkem 3,8 mil. korun. Projekt Vybavení města Český Krumlov mobiliářem byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: