aktualizováno 29. 10. 2020

Slovo starosty Dalibora Cardy

Mgr. Dalibor CardaDruhá vlna epidemie koronaviru zasáhla na podzim celou Evropu a bohužel Česká republika drží prvenství v počtu nakažených lidí na sto tisíc obyvatel. Jak jsme byli na jaře dáváni za vzor příkladného zvládnutí covidu, tak nyní na nás vir zaútočil mnohem silněji.

Problematikou spojenou s opatřeními proti šíření koronaviru se zabýváme i na komunální úrovni. Opět se pravidelně schází Krizový štáb ORP Český Krumlov, aby projednal aktuální situaci, zástupci složek IZS podávají informace o dosavadním vývoji a činnosti jednotlivých složek.

Máme zpohotovenou ZŠ Za Nádražím a MŠ Za Nádražím, kam mohou své děti umisťovat zaměstnanci IZS a nově i zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a Úřadu práce ČR. Neustále také sledujeme situaci v Sociálních službách SOVY, kde se naštěstí nákaza v druhé vlně dosud neobjevila.

Dále také řešíme zajištění obyvatel bez přístřeší, u kterých je nutné dodržovat karanténní opatření nebo izolaci. Dle nařízení Krajské hygienické stanice je město Český Krumlov jako obec s rozšířenou působností povinno zajistit péči o osoby bez domova. Stálá pracovní skupina krizového štábu se momentálně ve spolupráci s Odborem sociálních věcí a zdravotnictví snaží vytipovat vhodné objekty pro umístění těchto osob, kde by bylo možné zajistit jejich základní potřeby po dobu setrvání v karanténě nebo v izolaci.

Situace v českokrumlovské nemocnici je stabilní, odběrové místo funguje bez problémů. O pacienty hospitalizované s nemocí COVID-19 je postaráno v Nemocnici České Budějovice.
Pro potřeby nemocnice poskytl krumlovský hasičský sbor dva hasiče se zdravotní praxí do směnného provozu. Hasiči, policisté i zaměstnanci městského úřadu vypomáhají hygieně při trasování kontaktů s osobami nakažených koronavirem.

Městský úřad je vládním nařízením nyní otevřen pouze dva dny v týdnu. Chápu, že to klientům způsobuje komplikace, nicméně mimo tuto dobu se mohou objednat na konkrétní hodinu i v jiný den, úředníci se snaží vycházet vstříc, jak jen to jde.

Závěrem bych chtěl všechny požádat, abychom se chovali zodpovědně. Při první vlně jsme se semkli, nyní je bohužel situace obrácená. Řada lidí současnou situaci podceňuje, věří fake news a šíří dezinformace. Neklesejme ale na mysli, vzájemně se podporujme, vydržme současná omezení a zase to společně zvládneme.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: