aktualizováno 27. 11. 2020

Slovo místostarosty Ivo Janouška

Bc. Ivo Janoušek - místostarosta města Český Krumlov

Milí Krumlováci, rok 2020 je téměř za námi a už nyní je jasné, že to bude pro Český Krumlov jeden z nejvýraznějších milníků v novodobé historii našeho města. Dvě dvojky a dvě nuly přinesly Krumlovu ničivé povodně a nyní koronavirovou krizi. Přestože nelze tyto dvě události nijak srovnávat, určité podobnosti asi napadnou každého z nás. Roky 2002 i 2020 byly pro město a jeho obyvatele doslova zátěžovou zkouškou s velmi nepříjemnými ekonomickými důsledky. Na druhou stranu, co nás nezabije – to nás posílí. Pevně věřím, že i nyní bude následovat restart, který může našemu výjimečnému městu a jeho obyvatelům jenom prospět.

Přestože jsme si už během letošního roku zvykli přicházet o jistoty, mohu vám slíbit, že o bohatý program adventu letos nepřijdete! Po letošním zrušení Kouzelného Krumlova, Slavností pětilisté růže a Svatováclavských slavností s Mezinárodním folklórním festivalem jsme se rozhodli přesunout programy adventních nedělí do online světa televize, webu a sociálních sítí. Na jeviště Městského divadla doslova přeneseme podobu podia z náměstí, včetně části oblíbeného adventního programu.

Doufám, že vám tato forma adventního vysílání alespoň trochu zpříjemní dny v této složité době.

Důležitou součástí českokrumlovského předvánočního času je každoroční neopakovatelná atmosféra, kterou letos na náměstí Svornosti dokreslí za zvuku koled ozdobený strom, vánoční trh, betlém a zvonička se schránkou na dopisy Ježíškovi.

Využijte letošní závěr roku k procházkám městem, podporou místních a případně návštěvou kulturních institucí – pokud to aktuální epidemická opatření dovolí. Přeji všem krásný a klidný advent a Vánoce!

Ivo Janoušek
místostarosta

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: