aktualizováno 10. 8. 2023

První srpnové jednání rady města

Rada města Český Krumlov na svém prvním srpnovém zasedání v pondělí 7. 8. projednala mimo jiné tyto záležitosti:

 

Nákup nových služebních vozidel Toyota pro Městskou policii Český Krumlov

V roce 2018 obměnila Městská policie Český Krumlov vozový park a poruchové a v provozu neekonomické služební vozy Škoda Octavia combi 1,6 FSI nahradila automobily Toyota C-HR 1,8 Hybrid.

Téměř pětileté užívání automobilů Toyota potvrdilo, že vozidla jsou pro městský provoz ideální a jejich pořízení ušetřilo nemalé finanční prostředky. Průměrná spotřeba těchto automobilů činí 4,9 litru na 100 km. Za dosavadní dobu provozu absolvovaly vozy pouze servisní prohlídky, nebyla zaznamenána žádná poruchovost, pouze u jednoho automobilu došlo k výměně řízení v rámci záruky.

Jelikož v prosinci letošního roku skončí u stávajících automobilů záruční lhůta, a současně lze předpokládat, že se mohou začít vyskytovat i finančně nákladné závady, začalo se uvažovat o pořízení nových vozů. Rada města na základě předložených nabídek schválila pořízení 2 nových vozů typu Toyota Corolla Cross 1,8 Hybrid, které budou dodány na začátku roku 2024.

 

Hledá se ředitel/ka Klášterů Český Krumlov, p. o.

Kláštery Český Krumlov jsou nově od 1. července 2023 samostatnou příspěvkovou organizací, do konce roku se definitivně oddělí od provozu Městského divadla ČK, pod které doposud organizačně spadají. Samostatně pak příspěvková organizace svou činnost zahájí od 1. ledna 2024. Z tohoto důvodu, aby mohly být provedeny nezbytné organizační změny ještě před zahájením činnosti organizace, je již nyní vyhlášeno výběrové řízení na ředitele / ředitelku společnosti Kláštery Český Krumlov, p.o.

Do 7. září 2023 budou přijímány přihlášky do výběrového řízení. Více informací na jobs.ckrumlov.cz . Dle předběžného harmonogramu by do funkce mohl být nový ředitel/ka jmenován/a 9. října 2023.

 

Sbírka ilustrací Otakara Božejovského bude zapůjčena na výstavy v Bratislavě a v Opavě

V roce 2021 zakoupilo město Český Krumlov Sbírku ilustrací, kterou sestavil a vlastnil Otakar Božejovský, spoluzakladatel úspěšného švýcarského nakladatelství Bohem Press. Sbírka zahrnuje 583 originálů od 30 autorů z celého světa a je působivým průřezem umělecké tvorby vstupující do dětských knih. Od počátku bylo záměrem prezentovat sbírku nejen na výstavách v Klášterech Český Krumlov, ale zapůjčovat její části i na výstavy mimo Český Krumlov.

Nyní bude část sbírky (cca 80 ilustrací) prezentována také mimo výstavní prostory Klášterů, a to na Bienále ilustrací v Bratislavě. Od 4. října do 3. prosince 2023 proběhne 29. ročník této mezinárodní soutěžní přehlídky originálů knižních ilustrací pro děti. Bienále průměrně navštíví 47 000 návštěvníků z celého světa a koná se pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputové, primátora města Bratislavy, UNESCO a Mezinárodní unie pro dětskou knihu (IBBY) s podporou Ministerstva kultury Slovenské republiky. Jedná se o nejvýznamnější akci výtvarného umění a ilustrace pro děti v celosvětovém kontextu. Výstava ilustrací ze sbírky Otakara Božejovského bude zahrnuta do hlavního programu, bude prezentována ve výstavních prostorách Zichyho paláce v centru Bratislavy.

Po Bratislavě zamíří 52 ilustrací ze sbírky také do Opavy, na výstavu Svět fantazie Jindry Čapka, která se bude konat od 15. listopadu 2023 do 28. února 2024.

 

Parkování karavanů u Hornobránského rybníka

Rada města se na podnět od občanů zabývala parkováním karavanů u Hornobránského rybníka. Nyní vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Ing. Jan Sládek připravuje, jaké má město možnosti omezení parkování karavanů na svém území. O nejvhodnější variantě řešení se bude dále jednat.

 

Místo pobočky České pošty bude služba Osobní asistence pro zdravotně postižené.

Od roku 1995 byla v přízemí bytového domu v ul. Urbinská 180 Česká pošta, ta však zde k poslednímu červnu ukončila svou činnost a pobočku po 28 letech uzavřela.

Nyní zde vznikne centrum Osobní asistence pro seniory, děti a dospělé se zdravotním postižením provozované společností ICOS Český Krumlov, o.p.s.

Společnost ICOS má již 12 let pronajaté prostory v sousedním domě č. p. 187, ty jsou však svou velikostí již nedostatečné a společnost dlouhodobě hledala nové větší bezbariérové prostory. Prostory po bývalé pobočce České pošty přesně odpovídají požadavkům společnosti, jen budou muset před začátkem užívání ještě projít rekonstrukcí – nutná je výměna podlahových krytin, kuchyňské linky či sanitárního vybavení koupelny a wc.

 

Mateřská škola T. G. Masaryka má novou ředitelku

Před začátkem nového školního roku dojde v Mateřské škole T. G. Masaryka k personálním změnám. Lucie Pavcová končí ve funkci ředitelky školy, po výběrovém řízení, které probíhalo od 13. června, se funkce se od 1. září ujme Soňa Štěpánová, která zde do této doby působila jako učitelka, na starost měla děti ve věku 2,5 – 5 let ve třídě „Motýlci“.

 

Město instaluje nové lavičky a odpadkové koše

Na konci roku 2022 byl obyvatelům města představen nový design odpočinkového mobiliáře v jednotném stylu dle návrhu Karla Matějky. Ve městě jsou postupně obměňovány a doplňovány lavičky, lehátka, odpadkové koše či uvítací tabule. Na břehu Vltavy přibydou také dvě „relaxační paluby“.

V únoru letošního roku byla v rámci výběrového řízení na zhotovení a instalaci relaxačních palub vybrána společnost S.O.S. Dekorace s.r.o. Tato společnost se však v červenci ocitla v insolvenčním řízení, přičemž není schopná sdělit, zda bude moci zakázku dokončit. Tuto situaci město vyřešilo odstoupením od smlouvy a aktuálně hledá nového zhotovitele.

Dále je vypsáno také výběrové řízení na zhotovitele mobiliáře, město poptává výrobu dalších 19 odpadkových košů a 9 laviček.

Na akci bude čerpána dotace z MMR z Podpory rozvoje základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: