aktualizováno 20. 5. 2024

Provoz po Prachárenské cestě

V loňském roce otevření Prachárenské cesty ulevilo přetížené dopravě v Českém Krumlově, když městem vedly objízdné trasy kvůli výstavbě dálnice, a tím spojené uzavírce v Kaplici-nádraží.

Protože se toto řešení dopravní situace osvědčilo, vedení města se rozhodlo v dohodě s vlastníkem (Lesy České republiky s. p.) původně provizorní jednosměrný provoz upravit a zřídit na lesní cestě Prachárenská čtyři výhybny, což zde umožní průjezd osobních automobilů v obou směrech. Stavební práce provedla společnost IRO stavební s. r. o. Rekonstrukce za 609 tis. Kč (což je konečná cena skutečně provedených prací včetně DPH) proběhla v květnu.

V letošním roce by měla být cesta v obousměrném provozu, po realizaci výhyben je proto nutné dohodnout režim dopravy s Lesy ČR a také se Správou CHKO Blanský les. S těmito partnery vedení města aktuálně jedná.

„V letošním roce bychom chtěli znovu dohodnout s vlastníkem Prachárenské cesty, Lesy ČR, aby občané Českého Krumlova mohli tuto cestu využívat. V loňském roce jsme tuto možnost otevřeli poprvé a někteří obyvatelé ji využívali, zejména zaměstnanci Tovární zóny a obyvatelé Vyšnýho. Šlo o desítky vozidel za jeden den. Naším cílem je vytvořit alternativu pro obyvatele Vyšnýho a Tovární zóny bez větších úprav povrchu cesty a pouze na letní měsíce. Rozhodně nebude využívaná jako varianta tranzitu dopravy,“ říká místostarosta Zbyněk Toman.

Prachárenská cesta, zdroj: oKS

Definitivní termín otevření cesty pro veřejnost sdělíme neprodleně po schválení všech podmínek provozu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: