aktualizováno 5. 10. 2023

Po opravě povrchu komunikace třídy Míru pokračují práce na silnici také v ulici Vyšenská

V srpnu skončila necelý měsíc trvající oprava povrchu komunikace třídy Míru. Rekonstruovala se vozovka v úseku od tzv. Paraplíčka až ke kolejím ve čtvrti Za Nádražím. Práce, mezi nimiž byla nejen kompletní obnova asfaltového povrchu, ale i výměna obrubníků a také nové vodorovné značení i s pruhem pro cyklisty, prováděla firma SWIETELSKY stavební s.r.o. a vyšly zhruba na 3,6 mil. Kč.

Tato částka je nižší oproti původnímu předpokladu, a tak za ušetřené peníze je nyní rekonstrukce rozšířena i o opravu navazující části komunikace, která pokračuje směrem na Vyšný. „Opravu povrchu třídy Míru jsme vysoutěžili zhruba o 1 milion Kč levněji, než jsme původně předpokládali, tudíž tyto uspořené prostředky vložíme do opravy ulice Vyšenská,“ říká místostarosta Zbyněk Toman. „Letos jsme masivně  navýšili část rozpočtu určenou na opravy komunikací, chodníků a mostů, z původně plánovaných 11 mil. Kč se nyní dostáváme k částce 20 mil. Kč,“ doplňuje.

Rekonstrukce povrchu komunikace v ulici Vyšenská proběhne v období od 16. nejdéle do 27. října, dokud jsou ještě příznivé klimatické podmínky. Omezení provozu bude pro řidiče minimální. Po dobu frézování a asfaltování vozovky bude doprava řízena kyvadlově.

Informace o aktuálních dopravních uzavírkách a omezeních získáte zde ->

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: