aktualizováno 13. 6. 2023

Pletivo má zabránit bobrovi v okusování stromů

Na přelomu zimy a jara byl v blízkosti Městského parku zaznamenán výskyt bobra, zvláště chráněného živočicha, který tu podél řeky okusuje kmeny a staví si nory a hráze. Zatím nenapáchal větší škody, nicméně aby nedošlo k poškození a následnému riziku pádu vzrostlých stromů, byla zde ve spolupráci městského úřadu s Povodím Vltavy zahájena instalace ochranného oplocení kolem kmenů stromů v blízkosti řeky.

Podle myslivecké statistiky se na Českokrumlovsku vyskytuje více jak 100 bobrů evropských, ročně je odstřelem uloveno pouze několik jedinců. Nejviditelnější výskyt bobra lze zaznamenat na Vltavě u silnice z Českého Krumlova směrem na Větřní, u jezu u Barevné skály. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: