aktualizováno 11. 1. 2022

Zrušení kontejnerových stání na Parkánu a v Kostelní ulici

Kvůli obtížnému zajišťování svozu komunálního odpadu v historických uličkách Českého Krumlova zrušilo město dvě kontejnerová stání v centru města. Náhradou je rozšíření kapacit dalších odpadových hnízd.

Problematika odpadového hospodářství je v historickém centru Českého Krumlova tématem mnoho let. Oprávněné a dlouhodobé stížnosti na hluk a zápach z kontejnerů rozmístěných často v úzkých středověkých uličkách obtížně přístupných pro svozovou techniku a nevábný estetický vzhled kontejnerových stanovišť poškozující celkovou kvalitu veřejného prostoru byly důvodem, proč se vedení města rozhodlo před pěti lety k postupnému vymístění kontejnerů jak na směsný komunální, tak separovaný odpad na vnější hranici centra města. Aby se tak mohlo stát, byly vybudovány velkokapacitní podzemní a polopodzemní stanoviště u Městského parku a v Pivovarské ulici.

„Tím byly vytvořeny podmínky pro zrušení největších hnízd kontejnerů v Hradební ulici a u hotelu Gold a dalších. Kontejnery na Parkánu a v Kostelní ulici zrušené v minulém týdnu byly jedny z posledních v centru města. Vývoz kontejnerů činil svozové společnosti velké problémy pro úzký profil komunikace a často byl i kvůli parkujícím autům takřka neuskutečnitelným,“ vysvětluje místostarosta Josef Hermann.

„Abychom zajistili dostatečnou kapacitu kontejnerů v blízkém okolí, rozšířili jsme stanoviště v Horní ulici a na parkovišti v Jelení zahradě. Záměr zrušení stanovišť nebyl veřejnosti včas oznámen, za což se dodatečně omlouváme,“ uvádí Vlasta Horáková z Odboru životního prostředí a zemědělství. Obě lokality byly doplněny kontejnery na komunální odpad, tzn. slouží pro odkládání papíru, plastu, nápojového kartonu, skla a zbytkového komunálního odpadu. 

„Uvědomujeme si, že docházková vzdálenost se kvůli odstranění kontejnerů zvýšila, což může být problematické pro obyvatele seniorského věku z dotčených ulic, kterým tak nabízíme individuální systém svozu a likvidace jejich odpadu,“ dodává Vlasta Horáková. V případě zájmu mohou obyvatelé kontaktovat pracovníky Odboru životního prostředí a zemědělství MěÚ Český Krumlov na tel. č. 380 766 550, 380 766 557.

Podzemní kontejnery se ve městě osvědčily, v roce 2019 došlo u Městského parku k jejich dalšímu rozšíření a ve výstavbě chce město pokračovat, letos je v plánu jejich vybudování na sídlišti Špičák.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: