aktualizováno 26. 1. 2023

Rok 2023 začal dobrými skutky

Letos se tříkrálovým koledníků Charity ČR podařilo v Českém Krumlově s jejich 15 kasičkami vybrat 57 568 korun. V rámci celého okresu, kde Charita Český Krumlov působí, koledníci vybrali 141 812 korun, což je o téměř 62 tisíc korun více než v minulém roce. Z těchto peněz poputuje 80 tisíc korun na činnost Charity Český Krumlov a na finanční podporu našich spoluobčanů v krizové situaci. Zbytek peněz poputuje na velké diecézní projekty na pomoc lidem s postižením, nemocným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším lidem v nouzi. 

Charita Český Krumlov směřuje svou podporu osobám v nouzi, zejména maminkám s dětmi. Pomoc zajišťuje také například ve spolupráci s azylovými domy, ale i se sociálními odbory městských úřadů.

I v době krize zůstávají dárci štědří a díky nim se letos podařilo v Tříkrálové sbírce po celé České republice vybrat přes 144 milionů korun. Přispívat se mohlo prostřednictvím kolednických kasiček, online koledy, bezhotovostních darů nebo Tříkrálového koncertu, který 8. ledna vysílala ČT1 z Městského Divadla Brno. 

Více o tom, kolik se vybralo v jednotlivých charitách, jak jsou peníze rozdělovány a kam poputují, se dozvíte na https://www.trikralovasbirka.cz/

Pokud jste tři krále nepotkali, můžete ještě stále přispět do online sbírky. Každá vaše koruna pomůže.

Děkujeme všem malým i velkým koledníkům i dárcům, že jejich srdce zůstávají otevřená dobrým skutkům.


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: