aktualizováno 18. 1. 2023

Sbírka pro Karolínku 

Na platformě Donio aktuálně probíhá sbírka na pořízení automobilu pro Karolínku, dcerku naší kolegyně z městského úřadu. Tříletá Karolínka trpí neurodegenerativním postižením s mnohočetnými velmi těžkými hybnými komplikacemi a těžkými neuropsychickými projevy. V průběhu dne má Karolínka v průměru 5 záchvatů v sériích trvajících přibližně 15 minut. Karolínčin psychomotorický vývoj je zastavený. Přestože jí jsou tři roky, vývojově odpovídá novorozeněti – pouze leží, nepřetáčí se, neleze, nesedí ani nechodí.   

Karolínka vyžaduje 24hodinovou péči. Její zdravotní stav vyžaduje četné rehabilitace a potřebuje řadu kompenzačních pomůcek (např. trupovou ortézu pro sed, speciální zdravotní kočárek, lehátko do vany, nafukovací dlahy, ortézy na nohy a ruce atd.). Maminka s Karolínkou často dojíždí do různých rehabilitačních center a na různá vyšetření po celé republice. Její auto již dosluhuje a do jeho kufru nemůže dát veškeré potřebné pomůcky. Karolínka navíc bude v průběhu tohoto roku umístěna do vozíčku a v něm i převážena v autě. Maminka proto shání prostorný automobil, kterým by Karolínku mohla bezpečně převážet a ještě by se do něj vešly veškeré potřebné pomůcky. Jelikož maminka o Karolínku a její sestřičku pečuje sama, ráda by pořídila automobil s nízkým počtem najetých kilometrů tak, aby byl provoz pokud možno co nejdéle bezúdržbový.  

Pokud můžete, pomozte a přispějte na dobrou věc. Vybrané peníze budou použity na nákup prostorného osobního automobilu. Město Český Krumlov daruje na Karolínčin účet 20 tisíc korun.  

Celý příběh Karolínky naleznete na https://www.donio.cz/automobil-pro-karolinku

Děkujeme, že máte srdce otevřená. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: