aktualizováno 31. 3. 2023

Uzavření poboček České pošty na sídlištích Plešivec a Mír

31. 3. 2023 obdrželo město oznámení České pošty, s. p. o uzavření dvou poboček v Českém Krumlově – na sídlišti Plešivec 250 a v Urbinské ulici 180.

Česká pošta k tomu uvádí: „Vzhledem k neustále klesajícímu trendu v poptávce po tradičních poštovních službách, za posledních pět let se zájem o základní poštovní služby na pobočkách snížil o 40 %, přehodnotil Český telekomunikační úřad kritéria, podle kterých je určována hustota pošt na území České republiky. Místo dosavadní docházkové vzdálenosti dvou kilometrů k nejbližší pobočce v obcích s počtem obyvatel nad 2500 se tato vzdálenost zvyšuje na tři kilometry. Z toho vyplývá, že z 3200 pošt povinných podle zákona bude nově potřeba 2900. Česká pošta si vzhledem ke své ekonomické kondici nemůže dovolit provozovat pobočky, které nejsou podle zákona povinné. Od 1. července proto trvale a bez náhrady uzavře 300 pošt.“

Posledním dnem, kdy budou uvedené pobočky otevřeny pro veřejnost, je pátek 30. června.

V následujících dnech bude mít starosta Alexandr Nogrády jednání se zástupci České pošty, kteří mu sdělí důvody a kritéria, dle kterých se přistoupilo k uzavření právě těchto poboček.

O výsledku jednání budeme informovat v aktualitách na webu města a FB profilu města

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: