aktualizováno 2. 10. 2023

Nabídka využití budovy bývalého vševojskového skladu místním spolkům a oddílům

Město kromě nové výstavby, např. pro bydlení a služby, řeší i další funkce budov a území v areálu bývalých kasáren ve Vyšném.

Nyní chce vedení města získat informace o potřebách místních spolků, sportovních klubů, institucí, které se zabývají např. sociálními službami a podobnými aktivitami. Chce zjistit, zda je v našem městě poptávka a potřeba vzniku centra, kde by se tyto aktivity soustředily a doplnily chybějící činnosti nebo se sem přesunuly takové, které nyní probíhají třeba v nevhodných podmínkách.

V Českém Krumlově chybí např. variabilní sál, kde by mohly proběhnout zkoušky tanečních souborů, koncerty, několik let tu chybí kuželkárna nebo prostory pro menší spolky, které nemají odpovídající zázemí, a další.

K tomuto záměru by mohl sloužit bývalý vševojskový sklad, který je poměrně v dobrém technickém stavu a po dispozičních úpravách by mohl tento objekt sloužit pro tuto funkci.

Město má zpracovanou studii možností využití, kdy v přízemí je možno bez velkých omezení dispozičně měnit stávající prostory. V 1. patře objektu jsou dva velké prostory připravené např. pro variabilní sály využitelné pro nejrůznější aktivity.
Na základě poptávky spolků a oddílů se rozhodne, jak se s tímto objektem naloží dále a zda by byl vhodný a výhodný pro nový záměr využití.

Město proto nabízí prohlídku tohoto objektu a zároveň žádá o zaslání námětů na využití, které budou podloženy reálným záměrem provozu dané aktivity. Náměty je možné zasílat investičnímu referentovi Janu Štěpánkovi na adresu jan.stepanek@ckrumlov.cz.

Prohlídka prostor se uskuteční ve čtvrtek 12. října v 15.00 hodin, kdy na místě budou zástupci radnice i městského úřadu, kteří zájemcům poskytnou informace.

Vševojskový sklad v bývalých kasárnách, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: