aktualizováno 20. 3. 2023

Nábor dárců kostní dřeně

4. dubna 2023 se od 11 do 16 hodin koná ve vestibulu městského úřadu v Kaplické ulici 439 nábor do registru dárců kostní dřeně, 

Pro zápis do registru stačí na místě pouze vyplnit zdravotní dotazník a provést si stěr z ústní dutiny. Jedná se o plnou registraci bez nutnosti další návštěvy nemocničního zařízení. 10 minut vašeho času může zachránit život. 

Základní podmínky pro vstup do Českého národního registru dárců dřeně

  • věk 18 - 35 let (až do dne 36. narozenin)
  • velmi dobrý zdravotní stav bez trvalého užívání léků (vyjma antikoncepce a léků na sezónní alergie)
  • hmotnost alespoň 50 kg
  • ochota překonat určité nepohodlí a "ztrátu" času pro záchranu života někoho neznámého

Vstupem do registru se stáváte potenciálním dárcem pro kohokoliv na světě, kdo onemocní leukémií či jinou vážnou poruchou krvetvrorby, a jeho jediná naděje na vyléčení je transplantace kostní dřeně. Svou kostní dřeň/krvetvorné buňky nedarujete po zápisu nijak "do zásoby", ale vždy konkrétnímu člověku, který musí mít s Vámi shodu v části genetiky - tzv. HLA znacích. Takovou shodu je ale bohužel velmi těžké najít, proto vhodného dárce stále nemáme pro každého čtvrtého nemocného a je proto potřeba řady registru neustále rozšiřovat.

Pravděpodobnost, že se po registraci stanete skutečně dárcem je pouze 1 %, už ale svou registrací pacientům dáváte velkou naději.

Více informací najdete na webu www.naborhrdinu.czwww.kostnidren.cz nebo nás sledujte, budeme je postupně přidávat na tuto událost.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: