aktualizováno 16. 1. 2023

V bývalých kasárnách ve Vyšném se kácí stromy. Území se začíná připravovat na budoucí výstavbu

Práce na přípravě území bývalých kasáren ve Vyšném pro budoucí výstavbu nové městské čtvrtě aktuálně spočívají v rozsáhlé revitalizaci zeleně. Specializovaná firma zde odstraňuje stromy, které jsou ve špatném stavu, a náletové dřeviny. Práce potrvají do konce února a kvůli zajištění bezpečnosti bude do té doby areál pro veřejnost uzavřen.  

Ve východní části bývalých kasáren ve Vyšném se nyní soustřeďují hlavní práce na úpravě území, kde podle plánu na výstavbu nové čtvrti bude zelený pás parku. Odborná firma tu dle arboristického posudku kácí nemocné, napadené, uschlé a nebezpečné stromy a náletové dřeviny.

Chceme, aby byl prostor otevřený, vyčištěný. Nicméně nekácí se všechno, k zásahům přistupujeme citlivě, perspektivní stromy se ponechávají, např. mladé buky. Určitě tu nebude planina, nebo holý prostor, budou se tu vysazovat nové stromy a keře,“ říká Jan Štěpánek z Odboru investic, který vede projekt Nového Dvora.

Část areálu, kterou město zpřístupnilo veřejnosti, se po dobu kácení stromů z bezpečnostních důvodů uzavře. „V souvislosti s probíhajícími pracemi se tu otevírají místa, která nejsou zabezpečená, jsou tu kanály bez poklopů, různé jámy a roxory, proto do konce února bude vstup do areálu uzavřen,“ dodává Jan Štěpánek.

Po vykácení náletů dřevin chce město pás zeleně, který území protíná od severu k jihu, zpřístupnit veřejnosti. „Chceme tu dočasně vybudovat chodník, který by umožnil projít celým areálem z vlakového nádraží do Vyšného,“ říká místostarosta Zbyněk Toman.

Město Český Krumlov by mělo mít letos dokončený územní plán, podle kterého se v prostoru bývalých kasáren začne postupně stavět nová městská čtvrť, která dostane název Nový Dvůr. „První bytový dům a část rodinných domů chceme projektovat ještě letos,“ dodává místostarosta.


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: