aktualizováno 6. 4. 2023

Český Krumlov připravuje varianty pro zachování poštovních služeb

Minulý pátek 31. března obdrželo město Český Krumlov, stejně jako další města a obce, od České pošty oznámení o rušení poboček ČP. Konkrétně se jedná o pobočky na sídlištích Plešivec a Mír. Stalo se tak bez předchozího jednání s představiteli města, kteří nyní iniciují schůzku s vedením České pošty a hledají možnosti, jak poštovní služby v daných lokalitách zachovat.

„Tento nenadálý krok České pošty nás přinejmenším zaskočil a s rušením jejích poboček na sídlištích se nechceme smířit bez toho, aniž bychom se pokusili s vedením ČP celou záležitost projednat. Máme několik variant, jak vzniklou situaci řešit, ale záleží na tom, jak k nim bude otevřená a vstřícná sama Česká pošta,“ říká starosta Alexandr Nogrády s tím, že s vedením ČP bude mít jednání na konci dubna. Dřívější termín nebyl ze strany ČP možný.

S ČP chce vedení města probrat tři možné návrhy. „Jednou z variant, které máme na stole, je možnost, že na současných místech zůstanou obě pobočky s tím, že budou v režimu pošty Partner a provozovat je bude město,“ vyjmenovává starosta. Pošta Partner je provozovna České pošty, kterou provozuje smluvní partner a nabízí základní poštovní služby.

Další možností je zřízení pobočky pošty Partner na dostupném místě, kde se dá dobře dojet autem či autobusem, například na autobusovém nádraží. Třetí možností, nad kterou vedení uvažuje, je zřízení poboček na obou dotčených sídlištích, které by provozovalo město spolu s dalším partnerem.

„Vše nyní záleží, jak se k tomu vyjádří vedení České pošty a bude-li k diskuzi nakloněno. Děláme vše pro to, abychom udrželi poštovní služby na největších sídlištích ve městě. Jejich zrušení by přineslo řadě lidí komplikace,“ dodává starosta. Po zrušení uvedených poboček by zůstala ve městě jen jedna hlavní pošta v centru na Latránu a pošta Partner, která nyní funguje na vlakovém nádraží.

O výsledku jednání bude město veřejnost informovat.  

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: