aktualizováno 18. 10. 2023

Dotace na energetické úspory

Máte starší dům a přemýšlíte, jak ušetřit na nákladech za energie? Zvažujete, zda bude výhodné dům zateplit, vyměnit okna nebo střechu? Chtěli byste na rekonstrukci využít dotaci z programů Nová zelená úsporám nebo Oprav dům po babičce?

Město Český Krumlov chce pomoci svým občanům lépe se zorientovat v podmínkách jednotlivých dotačních programů na rekonstrukci domu. Ve spolupráci se spolkem Energy Centre České Budějovice (ECČB), který je součástí největší poradenské sítě zaměřené na energetické úspory v České republice – EKIS, připravilo besedu na téma: Dotace na energetické úspory.

Přijďte ve středu 22. listopadu v 17:00 hodin na městský úřad v Kaplické ulici, kde můžete prodiskutovat jednotlivé programy s energetickým specialistou Ondřejem Pokorným (ECČB).

Dále zde bude možné sjednat si vytvoření individuálního Návrhu energeticky úsporných opatření (NEO) pro každou nemovitost.

 „Díky programu NEO mají vlastníci rodinných a bytových domů možnost vytvořit plán renovací, který lze realizovat najednou nebo postupně, a tím dlouhodobě snížit svou spotřebu energie,“ uvedla Ivana Hlinková, jednatelka Energy Centre České Budějovice. "Chceme veřejnost informovat o možnostech a vhodných energeticky úsporných opatřeních na konkrétních nemovitostech a také o dostupných finančních podporách pro realizaci energeticky úsporných projektů."

Nová zelená úsporám, zdroj: oKS

Energetičtí specialisté ECČB provedou zdarma základní zhodnocení renovačního potenciálu budovy, navrhnou úsporná opatření, která reflektují stav budovy, a především zohlední potřeby klienta. Součástí konceptu řešení bude také odhad nákladů spojených s realizací navrhovaných opatření, informace o dostupných dotačních příležitostech a možnosti dalšího postupu.

Pozvánka na besedu→

Nezávislá a bezplatná odborná pomoc pro zájemce o energeticky úsporná opatření→

Tento projekt je financován z prostředků Evropské unie z fondu Next Generation EU.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: