aktualizováno 30. 6. 2022

Blesková povodeň na Polečnici

V průběhu noci z 29. na 30. června zasáhla Český Krumlov blesková povodeň, kdy se z koryta vylil vodní tok Polečnice. Vodou byly zasaženy objekty kolem Chvalšinské silnice. V noci zasedala povodňová komise, která přijímala opatření dle potřeby (komunikace s majiteli dotčených nemovitostí, umisťování pytlů s pískem atd.). Aktuálně je řeka na třetím povodňovém stupni a hladina klesá. Řeka Vltava se nevybřežila, je v normálním stavu.

Aktuálně 30. 6. 

14.00 hod.: Hladina klesla pod 1. stupeň povodňové aktivity.

9.10 hod.: Hladina klesla na 1. stupeň povodňové aktivity.

7.00 hod.: Chvalšinská silnice je opět průjezdná. 

6.50 hod.: Hladina klesla na 2. stupeň povodňové aktivity. 

5.30 hod.: Stále je uzavřena Chvalšinská silnice, její otevření se očekává v nejbližší době.

Povodně 2022 Polečnice, zdroj: oKSPovodně 2022 Polečnice, zdroj: oKSPovodně 2022 Polečnice, zdroj: oKSPovodně 2022 Polečnice, zdroj: oKSPovodně 2022 Polečnice, zdroj: oKSPovodně 2022 Polečnice, zdroj: oKS

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: