aktualizováno 16. 9. 2021

Web Českého Krumlova obsadil druhé místo v soutěži Zlatý erb

23. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst má za sebou své jihočeské kolo. Český Krumlov, který kompletně inovoval web na konci loňského roku, v soutěži zabodoval a obsadil stříbrnou příčku.

Vyhlášení vítězů krajského kola soutěže Zlatý erb proběhlo v úterý 14. září 2021 v Secesním sále Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. V kategorii nejlepších webových stránek měst v kraji se Český Krumlov umístil na druhém místě za Táborem, třetí příčka patří Písku.

Ocenění za Český Krumlov převzal starosta Dalibor Carda s webmasterem Luborem Mrázkem. „Na nových webových stránkách pracoval náš tým dlouhou dobu, proto si umístění v této prestižní soutěži velmi ceníme. Zároveň je to impuls a závazek k dalšímu zlepšování,“ uvádí starosta Dalibor Carda

Struktura webu je srozumitelná a uživatelsky přívětivá. Na doméně www.ckrumlov.cz kromě základních informací o správě města a městském úřadu naleznou uživatelé především popisy způsobů řešení různých záležitostí, které lze vyřídit na úřadě roztříděných do přehledných kategorií. Součástí webu je např. přehled poskytovaných on-line služeb včetně možnosti rezervace návštěvy úřadu a další důležité informace či zajímavosti o životě ve městě.

Stránky jsou vytvořeny s využitím moderních technologií umožňujících bezproblémové zobrazování ve všech standardních internetových prohlížečích a samozřejmě i na mobilních zařízeních, jejichž uživatelů neustále přibývá. V soutěži se hodnotila i přístupnost stránek pro osoby se zrakovým postižením, i tento požadavek českokrumlovský web splňuje na jedničku.

„Práce na webu nikdy nekončí, neustále jej vylepšujeme, snažíme se informace zjednodušit, zpřehlednit. Samozřejmě rádi uvítáme náměty veřejnosti. Podněty mohou lidé zasílat na web@ckrumlov.cz,“ dodává webmaster Lubor Mrázek.

 Zlatý erb 2021 Zlatý erb 2021

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: