aktualizováno 5. 4. 2023

Na Den Země si uklidíme Krumlov

I v Krumlově se celostátní dobrovolnická úklidová akce Ukliďme Česko stává již tradicí. Letos je pro Krumlov termín úklidu spojen s oslavou Dne Země, tj. 22. dubna 2023. Doufáme, že posunutí termínu bude znamenat přívětivější počasí – uklízet v prudkých poryvech větru, při teplotě na hranici mrazu a pátrat po drobnějších odpadech pod vrstvou sněhu, opravdu není příliš komfortní.

Těšíme se na všechny, kterým záleží na životním prostředí a nejsou lhostejní k jeho znečišťování. Uklízet se budou zanedbaná zákoutí města a jeho bezprostředního okolí. Město průběžně mapuje černé skládky a místa s četným výskytem odpadků. Uvítáme však informace o lokalitách, které si zaslouží pozornost tohoto typu a prosíme vás o podněty.

Povinná výbava: velmi doporučujeme pevnou obuv. Úklidový materiál (pytle a rukavice) zajistí pracovníci města. Z důvodu omezeného množství úklidového materiálu je nezbytné, aby se dobrovolníci na akci zaregistrovali.

Zájemce prosíme o registraci na níže uvedené adrese či telefonním čísle tak, abychom byli schopni dopravit do dané lokality úklidový materiál. Vzhledem ke skutečnosti, že občané preferují úklid v lokalitách, kde bydlí či rádi relaxují, je hromadné ranní setkání u městského divadla, které jsme praktikovali v minulosti, nadbytečné.

Přihlášky a podněty prosíme zasílejte na e-mailovou adresu:

vlasta.horakova@ckrumlov.cz

tel. 380 766 550, 602 703 908

V přihlášce prosím uveďte svůj telefonický kontakt, počet osob, které se účastní akce a specifikaci vašich případných podnětů, tj. informaci, úklid jakého konkrétního místa preferujete, informaci o černých skládkách nebo místech s četným výskytem odpadu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: