aktualizováno 12. 3. 2021

Město Český Krumlov se připravuje na testování zaměstnanců

Více než dva tisíce testovacích sad objednal Český Krumlov pro úředníky, městské strážníky, pracovníky technických služeb, divadla a další zaměstnance městských společností. Připravuje se tak na povinnost obcí testovat své pracovníky na nemoc covid-19, která vejde v platnost 17. března.

Rada města Český Krumlov na mimořádném jednání schválila nákup antigenních testů na koronavirus pro zaměstnance města. Dle nejnovějšího vládního nařízení mají totiž obce do 17. března 2021 povinnost testovat na covid-19 své pracovníky.

„Hromadné testování v zasedacích místnostech, garážích nebo vestibulech jsme zamítli z důvodu technické i organizační náročnosti, navíc by při něm docházelo ke shromažďování osob, kterému se snažíme zabraňovat. Prověřovali jsme i možnost, že bychom na testování docházeli do nemocnice do jejich testovacího centra, nicméně vzhledem k množství našich zaměstnanců bychom jim trvale pohltili čtvrtinu celkové kapacity, což je pro nemocnici nepřijatelné. Za nevhodnější způsob pro organizace města proto považujeme samotestování,“ říká starosta Dalibor Carda.

Zásobu testů si chce město udělat v tuto chvíli na dva měsíce. Pro městský úřad, městskou policii, služby města, lesy města, divadlo, Českokrumlovský rozvojový fond proto objednalo více než dva tisíce kusů testovacích sad. Na nákup městu přispějí zdravotní pojišťovny z fondu prevence.

„Zaměstnanci se budou testovat jednou týdně, to napomůže včas podchytit případnou nákazu mezi pracovníky a zachovat výkon veřejné správy pro veřejnost,“ dodává tajemník městského úřadu Radim Rouče

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: