aktualizováno 24. 3. 2021

Sčítání lidu, domů a bytů

Od 27. 3. do 11. 5. 2021 probíhá Sčítání lidu 2021, které je povinné a týká se nás všech.

Bezpečně, jednoduše a bez kontaktu se sčítacím komisařem se můžete sečíst online, a to na www.scitani.cz nebo pomocí mobilní aplikace. Sečíst můžete nejen sebe, ale také celou rodinu.

Pokud se nesečtete online, musíte vyplnit listinný formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře, který se dostaví v předem oznámeném termínu a vyčká na váš příchod před vaším domem. Vyzvednout formulář a obálku si můžete také sami na kterémkoli kontaktním místě sčítání na vybraných pobočkách České pošty (v Českém Krumlově je to Česká pošta Latrán 193) a krajské správě Českého statistického úřadu. Vyplněný formulář v obálce odevzdáte nejpozději do 11. 5. 2021 na poště nebo ho vhodíte do poštovní schránky. Obálka s logem Sčítání 2021 má předtištěnou adresu a její odeslání je zdarma.

Sčítání 2021 je zdrojem unikátních informací o životě v naší zemi. Získaná data mohou pomoci při plánování opatření, aby se v Česku žilo lépe, například při řešení nedostatku volných bytů, nabídky vzdělávání v místech, kde chybějí potřebné profese, nebo zavedení vlakových a autobusových spojů. Pomáhají při zajištění kapacit ve zdravotnických zařízeních nebo školkách, při tvorbě protipovodňových opatření i hasičům při jejich zásazích.

První výsledky sčítání budou zveřejněny na přelomu let 2021 a 2022.

Více informací na www.scitani.cz.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: