aktualizováno 22. 1. 2024

Město otevírá příjem žádostí o dotace. V Programu podpory došlo k navýšení peněz 

V Programu podpory je téměř 9,6 mil. korun, tedy o zhruba 1,2 milionu více než v předchozích letech. Spolky, kluby i jednotlivci mohou o příspěvek žádat v prvních dvou únorových týdnech.

Také v roce 2024 zůstává jednou z hlavních priorit města Český Krumlov podpora aktivit místních spolků, v nichž se sdružuje spousta českokrumlovských občanů od dětí a mládeže po dospělé a seniory. Podpořeny tradičně budou aktivity v sedmi oblastech, konkrétně jde o sport, kulturu, sociální služby, zahraniční spolupráci, životní prostředí, volnočasové aktivity a stipendia nízkopříjmových skupin. Rozsah podporovaných akcí zůstává i v letošním roce velmi široký a o příspěvek si mohou požádat desítky spolků, organizací a jednotlivců.

Největší část z vyčleněných prostředků, celkem 6,4 milionu korun, meziročně tedy o milion víc, půjde na podporu místních sportovních oddílů, příspěvek na svoji činnost tak opět obdrží třeba badmintonisté, fotbalisté, karatisté, tenisté a další spolky, které navštěvují stovky krumlovských sportovců ve věku do 18 let.

Na podporu kultury město ve svém rozpočtu vyhradilo 1,3 milionu Kč v podobě příspěvků uměleckým školám a kroužkům, finanční prostředky budou použity i na jednorázové akce. „Po vzoru navýšení dotačních programů v oblasti sportu jsme přistoupili k navýšení i v oblasti kultury o deset procent. Dětské a mládežnické soubory, které výborně reprezentují dobré jméno našeho města doma i v zahraničí, si zaslouží další podporu,“ říká místostarosta Dalibor Uhlíř.

Další nemalé prostředky (1,2 mil. Kč) budou rozděleny do sociálních služeb, například na podporu zdravotně postižených či seniorů. Dotační prostředky poputují i na enviromentální výchovu, nebo dětské příměstské tábory, požádat si mohou také studenti z nízkopříjmových rodin na úhradu výdajů na studium.

Příjem žádostí o dotaci začíná 1. února a končí 15. února 2024. Veškeré dokumenty od pravidel Programu podpory přes vzory žádostí a závěrečných zpráv až po další požadované přílohy jsou k dispozici na www.ckrumlov.cz/dotace.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: