aktualizováno 14. 2. 2024

Noviny města Český Krumlov obsadily první příčku v kraji. Oceněný je i facebookový účet a web

Skvělá ocenění doputovala do Českého Krumlova. V soutěži Radniční listy roku 2023 se Noviny města Český Krumlov umístily na 1. místě v Jihočeském kraji, další prvenství si město odneslo za facebookový účet a na 9. místě v celostátním kole skončil web města.

Spolek Kvalikom, který se zabývá komunikací veřejných institucí, každoročně vyhlašuje soutěž o nejlepší městský zpravodaj, sociální sítě a weby úřadů. A v Českém Krumlově jsme uspěli ve všech kategoriích. „Máme z toho samozřejmě velkou radost, a zároveň nás to motivuje dál vylepšovat komunikaci směrem k veřejnosti,“ komentuje úspěch Alexandr Nogrády.

 

Radniční listy: 1. místo v krajském kole

Hodnocení odborné poroty: „Porota se jednomyslně shodla na velmi vysoké obsahové kvalitě periodika, které podává ucelený obraz o životě ve městě. V kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel se jedná o velmi nadprůměrné periodikum. Obsahová skladba je rozmanitá, vážná a seriózní témata jsou dostatečně mixována s odlehčenějšími texty. Výběr témat je v pořádku, je zde kladen důraz na edukativnost a nechybí ani podrobné informace například o hospodaření města, projektech, které realizuje a podobně. Prostor je dáván historii, sportu i lifestylovým tématům.“

 

Zlatý lajk (Facebook): 1. místo v krajském kole

Město komunikuje prostřednictvím sociální sítě Facebook od roku 2011. „Samotný fakt, že radnice sociální síť aktivně používá, je důkazem její vůle o maximálně dostupnou a moderní komunikaci. Nejen v tomto ohledu je tedy radnice komunikačně vzorná a k obyvatelům vstřícná. Textace příspěvků je čtivá, výstižná, psaná přístupným způsobem, který odpovídá charakteru sociální sítě. Informační hodnota příspěvků je dostatečná a vysoká, nechybí žádné důležité informace o dění v obci, praktická upozornění či přehledy, stejně tak volnočasový obsah, který je podáván atraktivní formou,“ uvádí porota.

 

Radniční web: 9. místo v celostátním kole

K webu města porota uvedla: „Webové stránky Českého Krumlova jsou mimořádně praktické a nápomocné obyvatelům města. V servisu pro rezidenty web rozhodně patří zejména díky velice dobře zpracovanému rozcestníku úředních úkonů ke špičce mezi největšími českými městy. Oceňujeme, že má město web podle svých představ a jiný než většina ostatních měst, protože je hodně detailů, ve kterém ostatní weby ve funkčnosti poráží. Zajímavá je například implementace Outlooku pro domlouvání schůzek s úředníky.“

Detailnější analýzu hodnocení všech kategorií najdete na noviny.ckrumlov.cz.

 

Nový web Novin

Město také začátkem roku spustilo zbrusu nový web noviny.ckrumlov.cz, kde návštěvníci najdou online články z Novin rozšířené o další obsah. Texty jsou řazeny v tematických rubrikách a listovat mohou čtenáři i v online archivu městského zpravodaje od roku 2001.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: