aktualizováno 5. 4. 2024

Nově vzniklé bytové družstvo Blanský les zve zájemce na prezentaci bydlení ve Vyšném

Vedení města Český Krumlov podniká další kroky v přípravě nových kapacit pro bydlení. Aktuálním počinem je založení bytového družstva Blanský les, které zájemcům nabídne dostupné družstevní bydlení v lokalitě bývalých kasáren ve Vyšném.

První fázi výstavby družstevních bytů nazvanou Vyšný – blok A17 budou zástupci města prezentovat veřejnosti ve čtvrtek 11. dubna v 17.00 hodin v Prokyšově sále na Prelatuře, v Horní 155.

„Tato novostavba zahrnuje tři sekce čtyřpodlažního bytového domu, který nabídne celkem 30 bytových jednotek. Z těchto 30 jednotek bude 21 bytových jednotek s dispozicí 2+kk, 6 s dispozicí 3+kk a 3 s dispozicí 1+kk,“ představuje projekt místostarosta Zbyněk Toman.

Na veřejné prezentaci budou zájemcům o družstevní bydlení představeny stanovy bytového družstva, podmínky vstupu do družstva, finanční modely úhrady bytových jednotek a způsob výběru a rezervace konkrétních bytů.

Všichni zájemci o vstup do bytového družstva jsou srdečně zváni na veřejnou prezentaci.

„V příštím roce plánujeme rozšířit nabídku dostupného družstevního bydlení na desítky dalších bytových jednotek, které jsou v současné době ve fázi projektové přípravy,“ dodává místostarosta.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: