aktualizováno 11. 3. 2022

Na ZŠ Linecká bude otevřena třída pro ukrajinské děti 

Na Základní škole Linecká v Českém Krumlově bude fungovat třída pro děti z Ukrajiny. Nastoupí sem sedm dětí a pracovat s nimi bude ukrajinská učitelka.

Dalším krokem, který město Český Krumlov činí ve snaze pomoci lidem z Ukrajiny, je zřízení třídy pro děti z uprchlických rodin. Od pondělí 14. března 2022 bude na ZŠ Linecká zřízena skupina pro ukrajinské děti, které bude vyučovat ukrajinská učitelka.

„V pondělí do třídy nastoupí sedm dětí a o umístění dalších dvou ještě jednáme. Děti budou ve škole od 8 do 13 hodin, dostanou obědy zdarma ve školní jídelně a také se pokusíme zajistit jim výuku češtiny a odpolední volnočasový program,“ uvádí starosta Dalibor Carda s tím, že město je připraveno navýšit kapacitu, nebo přidat další třídy.

„Komunikujeme s dalšími vyučujícími, jak příchozími z Ukrajiny s pedagogickým vzděláním, tak se stávajícími pedagogy, abychom byli připraveni na zvýšenou potřebu a předpokládaný vývoj,“ dodává starosta.

Až se děti adaptují na nové prostředí, seznámí se s českým jazykem a rodiče si to budou přát, přejdou děti do spádových základních škol. Přejít na ně musí po 90 dnech pobytu. Tuto třídu má město v plánu udržet do konce tohoto školního roku, záleží ovšem na tom, jak se bude situace dál vyvíjet.

V současnosti město také připravuje řešení pro předškolní děti, neboť se předpokládá, že i pro ně vznikne potřeba umístění do školského systému.

 

Další info o pomoci Ukrajině v Českém Krumlově na www.ckrumlov.cz/pomoc-ukrajine

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: