aktualizováno 25. 5. 2021

Ministerstvo kultury - Podpora expoziční a výstavní činnosti - Sbírka světové ilustrace pro děti

Město Český Krumlov uspělo se svou žádostí o dotaci na realizaci výstavy Sbírka světové ilustrace pro děti v 3+ galerii v Klášterech Český Krumlov.

 

Logo MKČR

Projekt je podpořen Ministerstvem kultury.

O projektu

Název projektu: Sbírka světové ilustrace pro děti
Poskytovatel podpory: Ministerstvo kultury ČR / Podpora expozičních a výstavních projektů
Realizátor projektu: město Český Krumlov
Místo realizace projektu: Kláštery Český Krumlov
Termín realizace projektu: 05 - 10/2022
Stav projektu: ukončeno
Celkové výdaje projektu: 514 443,60 Kč vč. DPH (z toho 356 000 Kč dotace)

 

Popis projektu

V roce 2021 město Český Krumlov zakoupilo první část sbírky ilustrací od věhlasného zakladatele nakladatelství Bohem Press Otakara Božejovského. Již koncem roku byla detailně naplánována koncepce výstavy, která se nyní začíná realizovat.

V rámci projektu dojde k výmalbě prostor, umístění závěsného systému a následnému rozmístění jednotlivých obrazů s ilustracemi. Výstava bude doplněna informačním a orientačním systémem, kdy budou upraveny polepy na stojnách v exteriéru i interiéru, obrazy budou opatřeny popisky a ve výstavních prostorách budou umístěny závěsné panely. V oknech budou umístěny velkoformátové obrazy zvětšených ilustrací, které budou fungovat nejen jako zástěna proti dennímu světlu, ale také jako poutač na výstavu.

Výstava bude v prostorách kláštera klarisek v Českém Krumlově uveřejněna od 1.6. do 30.10.2022. Výstava bude i součástí oslav k výročí 30 let od zápisu města na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO.

Cílem projektu je postupně uveřejňovat díla ze sbírky ilustrací O. Božejovského a vytvořit z Klášterů Český Krumlov centrum umění pro děti, kde bude umění propojené se vzdělávacími programy pro děti různého věku.

Nákup sbírky Otakara Božejovského je rozdělen do 6 etap, každý rok by měla být uveřejněna jiná část sbírky tak, aby byla sbírka postupně představena veřejnosti. A to nejen v prostorách krumlovských klášterů, ale také v dalších významných kulturních institucích po celé Evropě. Ideou je rozdělit výstavní prostory na 2 části, jednu část věnovat sbírce města a v další části vystavovat zapůjčená díla z celého světa.

    3+ galerie     vernisáž 3+ galerie

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Mgr.  Tereza Vondroušová
Odbor / oddělení: oSŘR
Funkce: referent - dotační projekty a kontrola veřejných zakázek
E-mail: tereza.vondrousova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 705

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: