aktualizováno 4. 3. 2021

Český Krumlov vyvěsí tibetskou vlajku

Město Český Krumlov od roku 2006 pravidelně podporuje kampaň Vlajka pro Tibet, jejíž cílem je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Vyvěšením tibetské vlajky vyjadřuje symbolickou podporu malému národu, který má podobně jako naše země před rokem 1989 přímou zkušenost s totalitním režimem a s okupací.

Tibetská vlajka bude vyvěšena 10. března 2021 na budově radnice na náměstí Svornosti. V loňském roce se k akci připojilo 844 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Stovky vlajek vlají každoročně např. v Německu, Francii, Belgii a dalších zemích. Vlajky vyvěšuje celá řada škol, včetně Univerzity Karlovy a kromě různých organizací také mnoho občanů ČR.

Mezinárodní kampaň připomene 62. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, které bylo násilně potlačeno armádou Čínské lidové republiky (ČLR) a při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve věznicích, pracovních táborech nebo během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 140 000. Na protest proti porušování lidských práv v Tibetu se za posledních dvanáct let upálilo již 156 Tibeťanů.

Více informací o kampani je k dispozici na www.lungta.cz.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: