aktualizováno 2. 2. 2012

Kronika města Český Krumlov

Květen 2010

Kouzelný Krumlov 2010Kouzelný Krumlov

I letos se Český Krumlov změnil na Kouzelný a jeho náměstí na náměstí Lásky. V zahradách pivovaru Eggenberg bylo připraveno dětské odpoledne s řadou činností. ZUŠ představila některé ze svých oborů, vystoupily mažoretky z DDM a taneční soubor Komunitního centra Romů. Novinku připravil Fotoateliér Seidel, jehož pracovník zhotovil zájemcům před plátnem s motivem českokrumlovského zámeckého parku originální fotografií s portrétem ve stylu dávných fotografií z dob našich babiček. Při zdobení máje účinkoval Folklórní soubor Růže. Následoval koncert skupin a kapel, během kterého vzplála veliká vatra. V devět večer dorazil do pivovarských zahrad lampionový průvod. Sobotní odpoledne zpříjemnila na náměstí Lásky kapela Black Bottom. Řada lidí využila odpoledne k prohlídce otevřených galerií a muzeí.

Katalog s programem akce Kouzelný Krumlov zde.

Fotogalerie akce zde.


Den vítězství

Pietní akt u příležitosti Dne vítězství se uskutečnil v pátek 7. května v 10 hodin na náměstí Svornosti. Pod vedením sbormistryně Šárky Kodýmové vystoupil na náměstí pěvecký sbor českokrumlovského gymnázia Vaganti. Večer se v Zámecké jízdárně uskutečnil slavnostní koncert Jihočeské komorní filharmonie.

Aktualita z 7. května 2010 - Den vítězství v Českém Krumlově


Vystoupení dechového orchestru Crescendo - Overlinkel

Dechový orchestr Crescendo - Overlinkel s dlouholetou tradicí (založený v roce 1926 v Holandsku) vystoupil v rámci svého turné po jižních Čechách i v Českém Krumlově. Příznivci dechové hudby se mohli v sobotu 15. května zaposlouchat do dechových pochodů, filmových melodií nebo do hitů populární hudby.


Perchta hostila komorní sbor Dimus

O víkendu 15. května hostil Městský pěvecký sbor Perchta komorní sbor Dimus z finských Helsinek. Společný koncert se uskutečnil v kostele Božího těla a Panny Marie Bolestné v areálu kláštera Tramín.


Rallye Český Krumlov

38. ročník legendární Rallye Český Krumlov odstartoval v pátek 21. května. První rychlostní zkoušku jezdci odjeli v Českých Budějovicích, tradiční start v českokrumlovské Jelení zahradě nechyběl ani letos. Zhruba stovka závodních aut projela českokrumlovským regionem na trase v délce 502 km a v katastru 25 obcí. Přes startovní rampu přejelo dvanáct domácích posádek, do cíle jich dojelo jen devět. Zlatou medaili v kategorii historických automobilů získali Miroslav Janota s Pavlem Stráským.


Pečovatelský dům na Vyšehradě

Den otevřených dveří se konal ve dnech 25. - 28. května v českokrumlovském pečovatelském domě na Vyšehradě. Při zahájení akce se uskutečnila vernisáž fotografií, kterou zorganizovala ředitelka Ivana Ambrusová ve spolupráci s Milenou Drboutovou.


Projekt Revitalizace areálu klášterů Český KrumlovAreál kláštěrů v Českém Krumlově

Po roce váhání a dohadů odsouhlasilo 27. května zastupitelstvo poslední verzi smlouvy, která umožní získat dotačních 325 miliónů korun. Jde o historicky nejvyšší dotaci v dějinách Českého Krumlova. Smlouva bude podepsána 2. června a hned se začne s plněním projektů a plánů. Fáze realizace rekonstrukcí, úprav a restaurátorských prací bude trvat čtyři roky. Bude opravena chátrající část obou městských klášterních komplexů (klášterů klarisek a minoritů), kostel, konvent bekyň a zahrady patřící Rytířskému řádu Křižovníků s červenou hvězdou. Nové prostory by mělo získat Městské divadlo, SUPŠ svaté Anežky České nebo projekty Historická umění a řemesla a Centrum barokní kultury.


Parlamentní volby

Ve dnech 28. a 29. května proběhly volby do Poslanecké sněmovny. Výsledky: vítězství ČSSD se předpokládalo, ale 22 % bylo překvapivě málo. Na druhém místě byla ODS se ztrátou necelých dvou procent. Na dalších místech se objevily nově vzniklé strany - TOP 09 a Věci veřejné. Do parlamentu se nedostala KDU- ČSL a Zelení. V okrese Český Krumlov zvítězila ODS o 0,04 % nad ČSSD, v Jihočeském kraji zvítězila ODS rovněž. Voliči využili možnost tzv. kroužkování, díky čemuž se do parlamentu nedostali ti, co byli na předních místech kandidátek. Naopak, dostali se i ti, co byli na místech tzv. nevolitelných.


Počasí

Začátkem měsíce se výrazně ochladilo a začalo vydatně pršet. Pršelo skoro celý další týden, teprve o víkendu se mírně oteplilo. Následovaly tři trochu teplejší dny, kdy se dokonce ukázalo i sluníčko. V dalších dnech opět pršelo, a to dost vydatně, začaly stoupat hladiny řek. Nejvíce napršelo ze čtvrtka 13. 5. na pátek 14. 5. Následující víkend byl sice deštivý, ale rozvodnění v Českém Krumlově na rozdíl od řady míst v regionu (a hlavně na Moravě) nehrozilo. Druhá polovina května byla velice deštivá, na severní Moravě deště způsobily rozsáhlé záplavy. Pršelo i o předposledním květnovém víkendu, místy byla bouřka a silný vítr. Poslední květnový týden byl sice poměrně teplý, ale stále deštivý. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: