aktualizováno 14. 8. 2023

Kronika města Český Krumlov 2017

Úvodní slovo kronikáře

Městskou kroniku Českého Krumlova vede od listopadu 2015 Mgr. Zdena Mrázková, MBA. Pochází z Českých Budějovic (narozena v roce 1972), kde vystudovala Kulturní historii na Jihočeské univerzitě. Absolvovala také obor Management cestovního ruchu na univerzitě Johannese Keplera v Linci. Její zaměstnání ji přivedlo po studiu do Českého Krumlova. Nejprve byla dokumentaristkou a knihovnicí, později vedoucí Evropského informačního centra Jihočeské univerzity v Krumlově. Zde se významně podílela na realizaci rozsáhlého projektu „Oficiální informační systém města a regionu Český Krumlov“ na www.ckrumlov.cz, který je od doby svého spuštění v roce 1998 již 20 let základním informačním zdrojem o městě. Následně pracovala tři roky pro Národní památkový ústav jako manažer provozu Státního hradu a zámku Český Krumlov. Od roku 2002 je zaměstnankyní Českokrumlovského rozvojového fondu, spol. s r. o.

Zde nejprve spoluzakládala a následně pracovala na destinačním managementu v oddělení cestovního ruchu, které později i vedla. V letech 2015 – 2017 byla asistentkou jednatele společnosti a zároveň od roku 2005 spolupracovala na vybraných projektech Musea Fotoateliér Seidel (pilotní projekt záchrany a revitalizace fotoateliéru, tvorba musea a depozitáře s fotografickým archivem v letech 2005 – 2008, fotografická databanka na www.seidel.cz, drobné i rozsáhlé výstavy fotografií J. a F. Seidela: mj. výstava pro česká centra v Mnichově a ve Vídni, výstava v Egon Schiele Art Centru Mystérium Šumava, pravidelná publikační a přednášková činnost – čtvrtletník Vítaný host, čtvrtletník Šumava, příspěvky do Novin města Český Krumlov, cyklus přednášek „Seidelova Šumava“ aj.).

Podílela se i na zpracování publikací – ve spolupráci s Nadací barokního divadla zámku Český Krumlov na „Průvodci zámeckým divadlem“, se společností MCU s. r. o. na „Průvodci městem Český Krumlov“, ve spolupráci s městem Český Krumlov pak např. na realizaci 1. etapy „Management plánu památky UNESCO“ či na projektu výpravné knihy k 750. výročí: „Příběh města Český Krumlov“. V roce 2016 byla spoluautorkou prvního svazku edice Seidelova Šumava: „Lipno – krajina pod hladinou“ a v roce 2017 spoluautorkou dalšího svazku této edice „Šumava – krajina pod sněhem“. Zdena Mrázková žije se svými třemi syny v Dolním Třeboníně nedaleko Českého Krumlova.

V Českém Krumlově, 15. ledna 2018,
Zdena Mrázková

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: