aktualizováno 21. 3. 2024

Kosovská velvyslankyně navštívila Český Krumlov

Na oficiální návštěvu do Českého Krumlova zavítala velvyslankyně Kosova J. E. paní Albesjana Iberhysaj-Kapitaj.

Její Excelence Iberhysaj-Kapitaj vystudovala právnickou a filologickou fakultu na univerzitě v Prištině. V diplomacii na Ministerstvu zahraničních věcí a diaspory republiky Kosovo se pohybuje již od roku 2009. Působila na kosovském velvyslanectví v Paříži, v New Yorku a v letech 2022 a 2023 také v Praze.

Albesjana Iberhysaj-Kapitaj je výjimečná žena s velkou kariérou, je také bojovnicí za práva žen. Je jednou z 18 ambasadorek, jejichž příběh je vyprávěn prostřednictvím fotografií, které vytvořil Bijan Sabet, velvyslanec Spojených států amerických. Výstava fotografií, která je prezentována například na půdě ministerstva zahraničí, by mohla zamířit také do Českého Krumlova.

Kosovo má velký turistický potenciál. Tato země nabízí krásnou krajinu, hory, ale i historické památky zapsané na seznamu UNESCO. „Společnými tématy byly nejen cestovní ruch a propagace turismu, ale i postavení žen na trhu práce. Spolupráce by mohla být rozvíjena nejen na poli kulturním, ale také gastronomickém. Kosovo je významnou vinařskou oblastí, možná na podzimním festivalu vína rozšíří tradiční nabídku,“ nastínil s úsměvem starosta Alexandr Nogrády.

Po setkání se starostou zamířila velvyslankyně na prohlídku nově otevřených expozic v Portu 1560.

Kosovská velvyslankyně navštívila Český Krumlov, zdroj: oKS (1/3)Kosovská velvyslankyně navštívila Český Krumlov, zdroj: oKS (2/3)Kosovská velvyslankyně navštívila Český Krumlov, zdroj: oKS (3/3)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: