aktualizováno 11. 6. 2010

KdybyKulich 2010 v Českém Krumlově

aktualizováno 17. května 2010

KdybyKulich 2010

KdybyKulich je tak trošku podivný název pro neméně podivnou mobilní artistní show. Show s podtitulem „letní vánici Inspirace vám přináší UNESCO" bude plná kultury a tvořivosti bez hranic. Svoji pouť odstartuje již dnes 11. června v Českém Krumlově, a až do konce července se zastaví ve 23 městech a obcích po celé České republice. Hlavním cílem je oživit historická města a nenásilnou formou upozornit na existenci mnoha krásných památek, které je možné vidět ve členských městech sdružení Českého dědictví UNESCO a České inspirace. Téma historie a památek se bude v rámci KdybyKulichu prolínat také s živou kulturou přesně v souladu s heslem „Žij v živých městech s živými památkami". Putovat mezi městy budou i nejrůznější amatérské kapely, které tvoří svůj vlastní repertoár. Závěrečné slovo bude mít čtení na dobrou noc. Ještě před tím se však můžete těšit na řadu hvězdiček, které mají často vazbu právě na města UNESCO. Vrcholem programu bude unikátní představení s názvem Kámen mudrců aneb šutr chytráků. Představení vzniká na míru našim památkám. Půjde o žánr multimediální performance. V představení budou použity prvky moderního cirkusu i nejmodernější hi-tech technologie, chybět nebude ani projekce. Odpolední program bude plný her, hlavolamů a soutěží. Které z dětí by odolal pravé letní koulovačce či stavění sněhuláků? Chytit si budete moci i svého vlastního kapra a pro dospěláky připravujeme soutěž v pletení šály nebo nefalšovanou knihovnu. V knihovně budete moci nejen nahlédnout do řady pěkných knih, ale také se seznámit s akcí Najdi - přečti - předej. Smyslem tohoto projektu je podpořit četbu. Každý máte jistě doma celou řadu knih, které již podruhé číst nehodláte (víte například, že vrahem je zahradník). Někdo jiný by si je však rád přečetl. Proto můžete tyto knihy přinést v rámci akce KdybyKulich do zahrad pivovaru Eggenberg, organizátoři je opatří samolepkou s pokyny, a další návštěvníci KdybyKulichu si kromě zajímavých zážitků mohou domů odnést také knihu. Po přečtení doporučujeme zanechat na nějakém vhodném místě, případně předat další osobě.

Pokud se vám bude zdát naše show KdybyKulich opravdu tak trošku bláznivá, budeme jenom rádi. Vždyť určitá dávka podivínství musela být jednou ze základních vlastností všech stavitelů dnešních památek UNESCO či dalších téměř geniálních skvostů, které máme v našich městech. Řekněte sami, není hranice mezi genialitou a čirým podivínstvím těžce definovatelná a velmi křehká? Naše show splní svoje poslání v případě, že si budete pokládat právě tyto a podobné otázky. Přiměje-li vás tato nenásilná společná propagace nejvýznamnějších památek českých a moravských měst k jejich návštěvě, slibujeme, že se vynasnažíme, abyste nebyli zklamáni!

KdybyKulich startuje již dnes 11. června 2010 v zahradách pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově. Zahájení hudebního minifestiválku bude patřit skupině Epy de Mye, pokračovat bude místní rómská kapela Cindži Renta. Vrchol hudebního večírku bude patřit oblíbené kapele Pub Animals. Vstup do zahrad pivovaru Eggenberg je po celý den volný.

Program (zahrady pivovaru Eggenberg):

odpoledne: hry, soutěže, knihovna, akce "Najdi, přečti, předej"

minifestiválek:
od 17.00 Epy de Mye
od 18.30 Cindži Renta
od 20.00 Pub Animals

od 21.30 artistní představení v podání Cirque Garuda s názvem Kámen mudrců aneb šutr chytráků (multimediální performance)

od 22.15 čtení na dobrou noc

Podrobnější informace k programu v Českém Krumlově naleznete na www.ckrumlov.cz/kdybykulich.

Dodejme, že nositelem projektu s názvem Živá města - živé památky je obecně prospěšná společnost Terra nostra - malebný kraj a důležitými partnery svazky obcí České dědictví UNESCO a Česká inspirace. Realizace projektu by nebyla možná bez podpory z Integrovaného operačního programu, státního rozpočtu, jednotlivých měst a všech umělců.

Ing. Michaela Severová,
výkonná ředitelka sdružení České dědictví UNESCO,
členka výkonného výboru sdružení Česká inspirace

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: