aktualizováno 30. 11. 2023

„Památkářské Oscary“ 2023 jsou uděleny

Letos již podesáté udílel Národní památkový ústav ocenění Patrimonium pro futuro. Cenu za „Příkladnou správu a prezentaci památky“ obdržel PhDr. Pavel Slavko spravující Státní hrad a zámek Český Krumlov

Pavel Slavko se jako kastelán zásadním způsobem zasloužil o záchranu a zpřístupnění českokrumlovského památkového areálu, který se svými 46 budovami, soustředěnými kolem pěti nádvoří, a téměř 12,5 hektary zahrad patří mezi nerozsáhlejší památkové areály ve střední Evropě. Pro jeho zodpovědný a příkladný přístup k péči o památku, osobní nasazení, značnou erudici, jasné vize, které umí zrealizovat, se stal pro mnohé kastelány vzorem.

Příkladný přístup kastelána Slavka k péči o památku kromě ceny Patrimonium pro futuro dokládá také zisk dalších dvou prestižních ocenění Europa Nostra v letech 2002 a 2008.

„Pavel Slavko je osobností Českého Krumlova, která se nesmazatelně zapsala do dějin města. Gratuluji panu Slavkovi k prestižnímu ocenění Národního památkového ústavu,“ říká starosta Alexandr Nogrády.

Pavel Slavko, kastelán, zdroj: Museum Fotoateliér Seidel

Slavnostní předávání cen se uskutečnilo 28. listopadu na Nové scéně Národního divadla, záznam České televize z udílení můžete sledovat zde→

Více čtěte v tiskové zprávě Národního památkového ústavu→

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: