aktualizováno 11. 5. 2023

Kácení stromů ve svahu nad ulicí 5. května

Na město jakožto na vlastníka pozemků – prudkých svahů směrem k sídlišti Plešivec nad ulicí 5. května se obrátil majitel nemovitosti čp. 301 s tím, že stromy v tomto místě ohrožují nejen jeho nemovitost, ale vzhledem k jejich stavu především ohrožují bezpečnost dětí, které si zde hrají. Jeden strom se dokonce již vyvrátil a sesul se na jeho pozemek. 

Odbor životního prostředí a zemědělství (OŽPZ) stav prověřil a potvrdil, že se jedná o velmi nebezpečnou situaci. Na prudké stráni na skále jsou výrazně poškozené kořenové systémy a obnažené kořenové valy po sesuvech půdy, báze některých stromů jsou napadené dřevokaznými houbami. Dokonce tu je jeden vývrat, který je zachycen za kmeny okolních stromů. 

OŽPZ proto bude ve čtvrtek 11. 5. 2023 poškozené stromy odstraňovat. Protože jde o velkou hmotu stromů s mimořádně obtížným přístupem, bude v místě pracovat těžká technika. 

Kácení stromů ve svahu nad ulicí 5. května

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: