aktualizováno 13. 6. 2023

Inovované kontejnery na textil

Se zvyšujícím se počtem obyvatel na Zemi představuje odpad čím dál větší zátěž pro planetu a životní prostředí. Například módní průmysl vyprodukuje ročně až 92 milionů tun odpadu a jen 20 % celkového množství se celosvětově recykluje nebo znovu použije. Pojďme to změnit!

Nyní je třídění textilu mnohem snazší než kdy dřív! Kromě starých známých kontejnerů na textil byly ve městě instalovány také inovativní kontejnery TextilEco. Polovina kontejneru funguje tradičním způsobem – můžete do ní vkládat nepotřebný textil, ale i boty, hračky nebo potřeby pro domácnost. Druhá půlka kontejneru je osazena boxy Penguin, které fungují jako výdejní i sběrné místo pro odesílání zásilek.

Za třídění odpadu budete odměněni kredity na nákup

Pokud jste přebrali šatník, ale je vám líto funkční a stále pěkné vytříděné kousky vyhodit do kontejneru, máte možnost vyměnit je v rámci EKO-VÝZVY za kredity, za které si pak na e-shopu Genesis pořídíte věci nové, třeba i drogerii. Abyste vytříděné věci z vašeho šatníku či domácnosti mohli takto „zpeněžit“, stačí je zabalit do krabice a vložit do Penguin boxu. Poslání je zdarma s kódem EV00004. Poté obdržíte kredity na nákup na e-shopu Genesis.

Více info →

QR kód eshop Genesis

 

Kde inovované kontejnery najdete?

  • u Městského úřadu v Kaplické ul. (bude přesunut do Polské ul.)
  • Městská část Horní Brána: ulice Po Vodě (před mostem směrem k soudu)
  • Městská část Plešivec: Nové Spolí (u domu č. p. 118)
  • Městská část Nádražní Předměstí: ve Vyšném (odbočka k CHKO)
  • Městská část Domoradice: na sídlišti Mír (Urbinská ul. č. p. 185)
  • Špičák u č. p. 117

Další kontejnery budou umístěny také v Tovární ulici a v ulici Na Lhotkách.

Více kontejnerů pro recyklaci textilu naleznete zde:

  • Městská část Plešivec: sídliště Plešivec před č. p. 371 (zastávka MHD), 381 a 369.
  • Městská část Nádražní Předměstí: u vlakového nádraží, na Třídě Míru (naproti koloniálu), Vyšehradská (u bývalého hotelu Vyšehrad), sídliště Za Nádražím mezi č. p. 215 a 216 (dva kontejnery), Vyšehrad u č. p. 151 a Vyšný u č. p. 48 (u červeného kříže, dva kontejnery).
  • Městská část Domoradice: Urbinská u č. p. 141, Lipová naproti č. p. 160.
  • Nové Dobrkovice (u bývalé samoobsluhy).

EKO-VÝZVA je především o ochraně přírody a eliminaci CO2, ale i o zjednodušení života. V domovech, kde se všude nepovalují nepotřebné věci, se lépe dýchá, žije a je tam obecně šťastněji. Získané kredity za vytříděné věci jsou pak skvělou odměnou, kterou lze využít na další odpovědné nákupy věcí, které tak dostanou druhou šanci. A v neposlední řadě se jedná o skvělý způsob, jak celkově snížit objem odpadu doma i v obcích.    

---

Třídění odpadu má smysl

Když budeme zodpovědně třídit odpady, nebudeme třeba již vídat takový nepořádek kolem kontejnerů.

V případě, že jdete vyhodit jakýkoliv tříděný odpad a našli jste přeplněné kontejnery, žádáme vás, abyste počkali, až budou kontejnery vyprázdněny, nebo s odpadem zašli na jiné stanoviště kontejnerů, nebo odpad odvezli do sběrného dvora.

Veškeré informace o odpadovém hospodářství naleznete zde →

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: