aktualizováno 29. 8. 2023

Mapová aplikace vám ukáže aktuální stav hladiny a průtoku

Hlásný profil je místo na vodním toku sloužící ke sledování průběhu povodně. Hlásný profil poznáte podle vodočetné latě (zpravidla černobílá lať opatřená stupnicí, číslovaná odspodu nahoru). Kromě ní jsou hlásné profily často vybaveny i hydrologickou stanicí, která automaticky odečítá hladinu a průtok vody a naměřená data odesílá do centrálního místa.

Hlásný profil 2023, zdroj: oKS

Data jsou veřejně přístupná a díky naší mapové aplikaci se k nim nyní jednoduše dostanete i vy.

V Mapě pro veřejnost zvolíte

  • v pravém horním rohu záložku s názvem "Vrstvy",
  • zde zaškrtnete políčko „Aktuální stav hladiny a průtoku“.

V mapě se v místě hlásného profilu zobrazí tříbarevná vlnka (v Č. Krumlově jsou dvě místa – na Vltavě v Novém Spolí před kempem a na Polečnici u mostu v Jelení zahradě).

Po kliknutí na ikonu se zobrazí informační panel, který zobrazuje základní informace o profilu. Nejdůležitější je odkaz „Aktuální stav hladiny a průtoku“. Ten vás navede na stránku Českého hydrometeorologického ústavu s grafy, kde naleznete aktuální stav hladiny, průtoku a u některých stanic i předpověď na nejbližší dny.

Snímek z mapy, zdroj: oKS

Sdílením těchto dat můžeme pomoci vlastníkům ohrožených nemovitostí v krizových situacích. 

Aktuální stav: Polečnice, Novosedly→
Aktuální stav: Vltava, Zátoň→

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: