aktualizováno 12. 8. 2022

Českokrumlovští hasiči pomáhali při požáru v Českém Švýcarsku

Dnes 12. srpna se vrací poslední tři z celkem 24 profesionálních českokrumlovských hasičů, kteří byli součástí jihočeské skupiny na požáru v Národním parku České Švýcarsko.

Od 28. července nepřetržitě zajišťovali obsluhu speciální čerpací jednotky Hydrosub HFS 150 z požární stanice Český Krumlov, která se využívala pro dálkovou dopravu vody u Pravčické brány.

Dále pak od 1. srpna posílili odřad o další techniku CAS 30 Tatra 815-7 s osádkou z českokrumlovské stanice k hašení a kyvadlovou dopravu vody v prostoru přímo nad Hřenskem.

5. srpna byl na místo události povolán další příslušník z českokrumlovské stanice, který zastával místo ve štábu velitele zásahu.

Ve středu 10. srpna na místo události vyrazil kontejner pro transport a tankování pohonných hmot na jehož obsluze se podílel jeden příslušník z českokrumlovského sboru.

Děkujeme těmto statečným mužům za jejich práci, jsme hrdí, že takové máme v našem městě.

 

Hasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKSHasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKSHasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKSHasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKSHasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKSHasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKSHasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKSHasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKSHasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKSHasiči České Švýcarsko požár 2022, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: