aktualizováno 9. 2. 2024

Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě

Krumlovským hasičům předal starosta Alexandr Nogrády dva nové obleky určené pro zásahy ve vodě, které město zakoupilo ze svého rozpočtu. „Nejedná se o ojedinělou spolupráci, obleky město pořídilo hasičům i před deseti lety,“ vzpomněl starosta Alexandr Nogrády.

Meandry řeky Vltavy, říčka Polečnice i četné rybníky v okolí – to všechno jsou místa, kde jihočeští hasiči využijí při zásahu speciální výstroj, která brání přístupu vody na tělo. „Nejedná se přímo o potápěčské obleky, tohle jsou obleky pro práci na vodě a ve vodě,“ upřesnil Pavel Rožboud, ředitel Hasičského záchranného sboru v Českém Krumlově. „Kromě obleků jsme pořídili také vesty a přilby, máme tak novou výstroj pro dva hasiče,“ doplnil.

A při jakých zásazích hasiči nové obleky využijí? Například v zimě, když se někdo propadne pod led a je třeba, aby ho hasiči zachránili. Dále pak při dopravních nehodách, když vůz skončí například v řece a je potřeba ho vyprostit ven. „Nejvíce však obleky upotřebíme v létě při vodácké sezoně, kdy na jezech dochází k haváriím. Ale jsou i různé technické pomoci, kdy něco plave po vodě a hasiči musí zasáhnou a předmět vytáhnout,“ řekl Pavel Rožboud.

„Obleky pro práci ve vodě jsou nezbytnou součástí hasičské výbavy, proto děkujeme městu Český Krumlov za jeho podporu, že jsme je mohli pořídit nové. Velmi si toho vážíme,“ děkuje Pavel Rožboud.

Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě, zdroj: oks (1/7)Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě, zdroj: oks (2/7)Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě, zdroj: oks (3/7)Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě, zdroj: oks (4/7)Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě, zdroj: oks (5/7)Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě, zdroj: oks (6/7)Hasiči mají nové obleky pro práci ve vodě, zdroj: oks (7/7)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: